Będą kolejne testy dla pensjonariuszy i pracowników DPS w Radomsku

Będą kolejne testy dla pensjonariuszy i pracowników DPS w Radomsku

W piątek wszyscy pensjonariusze przebywający w Domu Pomocy Społecznej w Radomsku oraz pracujący tam personel poddany zostanie kolejnym testom na obecność koronawirusa.

Przypomnijmy, pierwsze zachorowanie na COVID-19 odnotowano 28 grudnia 2020 r. u podopiecznej oraz u jednej osoby z personelu. Pensjonariuszka, która posiadała także inne poważne choroby, zmarła 29 grudnia w szpitalu w Radomsku.

Po przeprowadzeniu testów, w ciągu kolejnych dni sanepid przekazywał wyniki potwierdzające zakażenie wirusem kolejnych mieszkańców oraz personelu.

W sumie w chwili obecnej 35 pensjonariuszy DPS Radomsko przebywa w szpitalach w Radomsku i Bełchatowie (w tym jeden chory hospitalizowany z innych przyczyn niż COVID-19). Pięciu podopiecznych DPS zmarło w szpitalu (w tym jedna osoba, u której nie wykryto koronawirusa).

Zakażonych jest także 11 pracowników placówki, wszyscy oni przebywają w izolacji domowej (w tym dwie osoby na zwolnieniach lekarskich).

W DPS w Radomsku trwa sukcesywnie gruntowna dezynfekcja i przygotowywanie pomieszczeń do powrotu ozdrowieńców.

Placówka, w której obecnie mieszka 17 niezarażonych podopiecznych, pracuje w reżimie sanitarnym. Ze względu na brak części personelu do opieki nad nimi włączone zostały osoby z administracji.

Pracownicy DPS zostali zabezpieczeni w odpowiednie środki ochrony indywidualnej, zwiększające bezpieczeństwo zarówno ich, jak i pensjonariuszy. Dom pomocy dysponuje sprzętem do dezynfekcji i ozonowania.

Obecnie zapewniona jest także opieka pielęgniarska. Placówka pozostaje w stałym kontakcie ze szpitalem w Radomsku, Powiatową Stacją Sanitarno-Epidemiologiczną oraz Starostwem Powiatowym i Urzędem Wojewódzkim.

- Od 18 stycznia ma rozpocząć się akcja szczepienia przeciw COVID-19 zdrowych podopiecznych oraz pracowników DPS, którzy wyrazili na to zgodę - informuje Fabian Zagórowicz, członek zarządu Powiatu Radomszczańskiego.

DPS w Radziechowicach funkcjonuje w zaostrzonym reżimie sanitarnym. Tu na szczęście nie wykryto żadnego przypadku zarażenia COVID-19.

(info: Starostwo Powiatowe w Radomsku)

Więcej o:
radomsko dps radomsko zakażenia koronawirus testy
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE