Będą inwestycje na DK42 w Przedborzu

Będą inwestycje na DK42 w Przedborzu Fot. Google Street View

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad zamierza zrealizować kilka inwestycji na DK42 w Przedborzu.

Burmistrz Przedborza Agata Wiśniewska-Pawelak, przewodniczący Rady Miejskiej Tomasz Małecki, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego KPP w Radomsku Mariusz Pawłowski oraz Inspektor ds. dróg Artur Koski wzięli udział w spotkaniu z kierownictwem Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi.

GDDKiA Oddział w Łodzi planuje przeprowadzenie postępowań przetargowych dotyczących drogi krajowej nr 42, którego jedną z części będzie doświetlenie przejść dla pieszych na terenie Przedborza (ul. Leśna, ul. Trytwa i ul. Konecka) oraz budowa chodnika przy planowanych zatokach autobusowych na ul. Leśnej.

Kolejną inwestycją realizowaną przez łódzki oddział GDDKiA będzie zaprojektowanie i wybudowanie sygnalizacji świetlnej w obrębie skrzyżowania drogi krajowej nr 42 (ul. Leśna i ul. Trytwa) z drogą wojewódzką nr 742 (ul. Piotrkowska) i drogą powiatową nr 3920E (ul. Częstochowska).

Podczas spotkania omówione zostały również doraźne potrzeby - m.in. oznakowania przejścia dla pieszych przy ul. Trytwa (przy aptece) znakami interaktywnymi z uwagi na częste zdarzenia drogowe występujące na tym przejściu, w tym wypadek śmiertelny.

Poruszono również temat problemu z odwadnianiem drogi krajowej nr 42, który występuje na ul. Leśnej i Koneckiej. Niestety w tym przypadku rozwiązanie planowane jest na późniejszy czas z uwagi na konieczne duże nakłady finansowe. Wskazano również na konieczność budowy chodnika na odcinku od ul. Wiśniowej do ul. Wierzbowskiej. Brak chodnika na tym odcinku powoduje duże zagrożenie dla życia pieszych użytkowników drogi.

Więcej o:
powiat radomszczański dk42 gddkia inwestycje przedbórz doświetlenie przejścia dla pieszych
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE