Bawili się na festynie parafialnym

Mimo pochmurnego nieba, z którego co chwilę padały drobne krople deszczu, na plac kościoła św. Rocha w Radomsku przybyło wiele osób, rodzin z dziećmi.

Niedziela 20 sierpnia upłynęła w parafii świętego  Rocha w Stobiecku Miejskim pod znakiem festynu parafialnego, z którego dochód postanowiono przeznaczyć na wsparcie jednego z parafian – Marcina, który uległ nieszczęśliwemu wypadkowi w pracy. Sprzedawano domowego wyrobu wypieki, ciasta, potrawy regionalne. Był grill, wata cukrowa oraz lody. Dla najmłodszych frajdą była możliwość obejrzenia wozu strażackiego – nowoczesnej Scanii będącej na wyposażeniu tutejszej jednostki OSP. Chętni mogli także zasiąść za kierownicą czerwonej maszyny i zrobić sobie pamiątkowe zdjęcia.

Dla miłośników dwóch kółek gratką były motocykle ustawione w szeregu pod zabytkowym, drewnianym kościółkiem. Był też czas na zabawy ruchowe, przeciąganie liny czy trampoliny, z których ochoczo korzystały dzieci. Mogły też skorzystać ze stoiska stowarzyszenia Wspólny Samorząd, na którym malowano twarze, a także rozdawano cukierki. Na specjalnie ustawionej scenie prezentowali się wykonawcy muzyczni – m.in. okoliczna młodzież. Były także pokazy zumby i fitness.

Więcej o:
festyn parafialny stobiecko miejskie św. rocha
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE