Bartas Szymoniak w Bogarcie

Bartas Szymoniak w Bogarcie

16 czerwca (w piątek) w słynnym klubie BOGART w Gomunicach zagra, a właściwie zaśpiewa Bartas Szymoniak.

Artysta promuje swoją nową płytę "Alarm" utrzymaną w tonie beatrocka - gatunku, który stworzył na własne potrzeby, na której przy akompaniamencie gitary własnym aparatem mowy imituje dźwięki basu, perkusji i instrumentów dętych. Warstwę tekstową tworzą patriotyczne teksty wierszy powojennego Pokolenia Kolumbów - Baczyńskiego, Gajcego, Słonimskiego.

Bilety 25 zł.

BARTAS SZYMONIAK

Marek Sierocki powiedziął o nim: " Ty tworzysz nowy gatunek muzyki ! ", podobnie napisał Onet.pl. Z kolei Dorota Wellman nazwała go "człowiekiem orkiestrą". O ile dotychczas słyszeliśmy o beatboxerach, wokalistach i instrumentalistach, to ten Artysta łączy w sobie wszystkie te trzy umiejętności - określa je BEATROCKIEM. Jest pierwszym w Polsce Artystą prezentującym takie spectrum.

Wszystkie dzwięki tworzy na żywo sam, własnym aparatem mowy ( bas, perkusja, trabki,śpiew itd. ) a następnie zapętla na tzw looper. Dzwięk po dzwięku, warstwa po warstwie. Tak powstają kompozycje Artysty - człowieka orkiestry. Towarzyszy mu jedynie gitarzysta i wokalista - MICHAŁ PARZYMIĘSO.

Absolwent Wydziału Jazzu Akademii Muzycznej w Katowicach, frontman legendarnego - Sztywnego Pala Azji (2007 - 2015 ). Laureat popularnego "Idola". W marcu 2014 r. podpisał kontrakt z wytwórnią S.P. Records.

W czerwcu 2015 r. ukazała się pierwsza płyta Artysty jeszcze w tradycyjnym składzie muzyków. Singiel z tego wydawnictwa pt. "Nagi" trafił na listę przebojów Programu 3 Polskiego Radia. Gościnnie na płycie pojawili się również Skubas, Georgina Tarasiuk i Sławek Uniatowski.

Więcej o:
bogart klub bogart koncert bogart
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE