Bankowcy z wykładem dla studentów seniorów

Bankowcy z wykładem dla studentów seniorów

Finanse seniora – to wspólne hasło przewodnie spotkań pracowników ESBANKU Banku Spółdzielczego z lokalnymi organizacjami, zrzeszającymi i aktywizującymi osoby w wieku senioralnym. 7 listopada 2019 r. bankowe zajęcia w swoich indeksach jako zaliczone mogli zaznaczyć studenci Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”.

Jaka jest przewaga zaufanej instytucji finansowej nad przysłowiową „skarpetą”? Czym kierować się podczas wyboru banku i dopasowanego do potrzeb seniora konta bankowego? Jak obsługa bankomatu, wpłatomatu i bankowości elektronicznej pozwala unikać kolejek oraz oszczędzać czas i pieniądze? Na czym polegają wygodne płatności mobilne? Na te oraz wiele innych pytań podczas wykładu dla studentów seniorów odpowiedziały Iwona Tatara oraz Edyta Gryber z Filii ESBANKU Banku Spółdzielczego przy ul. Tysiąclecia, którym towarzyszyła Arleta Węgrzyńska, Pracownik ds. PR.

Ważnym elementem listopadowego wykładu dla Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej” w sali klubowej Radomszczańskiej Spółdzielni Mieszkaniowej były porady dotyczące bezpiecznego zarządzania finansami i ostrzeżenie przez oszustami, wykorzystującymi tzw. metody „na wnuczka” czy „na policjanta”.

Podsumowując spotkanie z pracownikami banku, Prezes Uniwersytetu, Anna Kapuściarek, podkreśla społeczną i ekonomiczną potrzebę otwierania się sektora finansowego na potrzeby osób w wieku senioralnym.

- Zmiany demograficzne zachodzące w większości krajów europejskich sprawiają, że to właśnie seniorzy będą w najbliższych latach szczególnie ważną grupą wiekową – zarówno z punktu widzenia polskiej gospodarki, jak i społeczeństwa. Już dziś 67% seniorów deklaruje, że regularnie korzysta z bankowości, a rola tzw. srebrnej gospodarki będzie wzrastać. Według najnowszych prognoz, do roku 2050 osoby powyżej 60. roku życia będą stanowić 40% naszego społeczeństwa i to one będą ważnymi odbiorcami produktów i usług bankowych – mówi Anna Kapuściarek

W listopadowym wykładzie poprowadzonym przez pracownice banku wzięło udział około 40 studentów Radomszczańskiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku „Wiem więcej”. W planach pracowników banku są kolejne edukacyjne spotkania z seniorami z Radomska.

Więcej o:
uniwersytet trzeciego wieku utw radomsko senior radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE