„Banditenstadt w ogniu” – jako kontynuacja „Ciemnych plam w Radomsku”

„Banditenstadt w ogniu” – jako kontynuacja „Ciemnych plam w Radomsku”

Cywil, radomszczanin, który jeszcze przed chwilą (na kartach powieści „Ciemne plamy w Radomsku”) stał przed licznymi, trudnymi wyborami, znów zostaje postawiony przed ważnym zadaniem.

Tym razem, na kartach „Banditenstadt w ogniu”, w tajemniczych okolicznościach zostaje przeniesiony w czasie na tydzień przed wybuchem drugiej wojny światowej, gdzie ma wykazać się pomysłowością i odwagą, by… No właśnie - przeżyć? Niekoniecznie, a raczej nie tylko.

Jeżeli ciekawi Cię, jak mogło wyglądać Radomsko z czasów wojny, a co za tym idzie - także duża część przedwojennej Polski… i to bez setek dat i nazwisk, które zapewne za chwilę zapomnisz, to ta książka jest dla Ciebie. To bowiem swoisty wehikuł czasu - z jednej strony pozwala czytelnikowi przenieść się do tych trudnych, często bestialskich lat, kiedy Polacy znajdowali się pod niemiecką okupacją, z drugiej natomiast postawić się w roli współczesnego nam człowieka, który miejscami jest po prostu bezradny wobec tego, co dzieje się dookoła niego.

Jeśli zaś liczysz na rozwinięcie wątków, które znasz z „Ciemnych plam w Radomsku”, to również się nie zawiedziesz… Dalsze losy Cywila to próba zrozumienia tego, w co został wplątany i czy ma szansę wyjść z tego wszystkiego cało. Za historią pojedynczego człowieka kryje się jednak wiele innych…

Książkę będzie można nabyć na trzy sposoby: na Allegro - w okolicach początku października, podczas promocji książki - niedziela 22 października, godz. 15.00, Muzeum Regionalne w Radomsku, osobiście u autora - kontakt przez fanpage: „Marcin Wodo - profil autorski”.

Portal Radomsko24.pl objął patronat medialny nad książką

Więcej o:
marcin wodo książka banditenstadt w ogniu
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE