Za nami drugie spotkanie z cyklu „Bajek logopedycznych” jakie odbywają się w pierwsze czwartki miesiąca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku. Dzięki przystępnym i ciekawym zajęciom prowadzonym przez logopedę dzieci mogą poprawić swoją wymowę oraz złapać czytelniczego bakcyla.
Zajęcia prowadzone są we współpracy z Poradnią Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku i odbywają się raz w miesiącu. By wziąć w nich udział rodzice muszą wypełnić deklarację o wyrażeniu zgody na uczestnictwo dziecka w zajęciach. „Bajki logopedyczne” mają na celu nie tylko poprawę wymowy najmłodszych radomszczan, ale też popularyzację czytelnictwa wśród dzieci.
- Mamy bardzo dużo dzieci z wadami wymowy. Program „Bajki logopedyczne” ma na celu usprawnić motorykę narządów artykulacyjnych, rozwijać zasób słownictwa, pamięć, spostrzegawczość i wyobraźnię dzieci – wyjaśnia prowadząca zajęcia Aneta Pawlak z Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Radomsku.
Zajęcia rozpoczęto od ćwiczeń oddechowych, następnie po ćwiczeniach artykulacyjnych odczytano bajkę. Zadaniem każdego dziecka było narysowanie wybranego przez siebie przedmiotu z bajko oraz opowiedzenie krótkiej historii na jego temat.
Z organizacji spotkania zadowoleni byli rodzice oraz dziadkowie młodych radomszczan. Ich zdaniem uczestnictwo dzieci w takich spotkaniach pomoże w niwelowaniu wady wymowy oraz zintegruje je z innymi dziećmi.
- Przyprowadziliśmy syna ponieważ ma pewne kłopoty w wymową. Mamy nadzieję, że dzięki ćwiczeniom w formie zabawy uda się rozpoznać jaką dokładnie posiada wadę. Może otrzymamy wskazówki jak pracować w domu by przyśpieszyć rozwój mowy – zauważa Sylwia Pietrasik-Zasępa.
- Takie zajęcia są bardzo potrzebne. Moje dzieci chodzą na terapię logopedyczną gdzie indziej ale chciałam żeby spróbowały czegoś innego. W ubiegłym miesiącu również byliśmy na tych zajęciach i jestem bardzo zadowolona. Zajęcia są ciekawe i przystępne dla dzieci – dodaje Agnieszka Wtorkowska.