Awaria tężni przy Wielorybku w Radomsku

Awaria tężni przy Wielorybku w Radomsku Fot. nadesłane przez Czytelnika

We wtorek, 9 sierpnia Czytelnik poinformował nas o tym, że nie działa tężnia zlokalizowana przy radomszczańskim wielorybku. Urząd potwierdził awarię.

- Poszedłem na spacer z dzieckiem, chciałem zobaczyć jak funkcjonują nasze nowe tężnie, ku mojemu zdziwieniu, zamiast wdychać solanki napotkałem kartkę z napisem awaria – mówi pan Paweł.

W wydziale prasowym poinformowano nas, iż nastąpiła awaria pompy, została zabrana do naprawy i obecnie diagnozowane jest źródło uszkodzenia.

Przypomnijmy:

Oficjalne oddanie tężni do użytku nastąpiło w piątek, 13 maja 2022 r.

Przy „Wielorybku” wybudowane zostały dwie nowe tężnie. Dotychczas funkcjonowała jedna – zbudowana w ramach budżetu obywatelskiego.

Budowa tężni obejmowała m.in. wykonanie podziemnej instalacji elektrycznej, położenie płyt fundamentowych, wykonanie drewnianej konstrukcji tężni wraz z wyłożeniem tarniną. Udało się także częściowo utwardzić teren oraz zamontować piłkochwyty od strony sąsiadującego z tężnią boiska.

Pojawiły się też nowe ławki, latarnie, kosze oraz nasadzenia. Utworzona została również ścieżka edukacyjna.

Miasto Radomsko uzyskało na to zadanie finansowe wsparcie z WFOŚiGW w Łodzi w formie pożyczki oraz dotacji w kwocie 392 318,00 zł. Całkowity koszt wykonania etapu II tężni to: 591 158,76 zł (brutto).

Więcej o:
Awaria tężni przy Wielorybku Radomsko Awaria tężni przy Wielorybku Awaria tężni przy Wielorybku Radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE