Radomsko, Łódzkie 17.2o środa, 19 Czerwca 2019
ważne informacje

Awanse młodych tenisistów do WTK

Sport i rekreacja
Jacek Paszewski

W sobotę 5 stycznia, w Moszczenicy rozegrano III Międzypowiatowy Turniej Kwalifikacyjny do III WTK w kategoriach młodzieżowych. Bardzo dobrze wypadli młodzi zawodnicy UMLKS Radomsko, którzy wygrywając w swoich kategoriach uzyskali awans do turniejów wojewódzkich.

W Moszczenicy 1. miejsce, w kategorii młodziczek wywalczyła Łucja Morga. Również 1. miejsce w kategorii młodzików zajął Jakub Szwedzik. Pierwsze miejsca w kategorii juniorek i juniorów zdobyli Kinga Siemińska i Mateusz Czapla. W nagrodę wystartują w III Wojewódzkich Turniejach Kwalifikacyjnych w Rawie Mazowieckiej (26 stycznia) i Moszczenicy (27 stycznia). W Rawie Maz. zagra także Sebastian Musiał, który ma imienny limit z poprzedniego cyklu.

- Bardzo miłą niespodziankę sprawiła Kinga Siemińska, która osiągnęła życiowy sukces. W bardzo silnej stawce udało się awansować na WTK. Z kolei rozczarowaniem jest brak awansu w kat. juniorów Artura Tatary - mówi Jacek Kawka, trener UMLKS.

W niedzielę 13 stycznia, do hali MOSiR-u przy Kościuszki 3 (od godz.  9.00), Jacek Kawka zaprasza wszystkich chętnych do udziału w Otwartym Turnieju „Gramy z Jurkiem Owsiakiem i WOŚP”. Będzie okazja do gry z młodymi zawodnikami UMLKS Radomsko.

komentarze