Awans RKS Radomsko do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski - Radomsko24.pl

Awans RKS Radomsko do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski

Awans RKS Radomsko do półfinału wojewódzkiego Pucharu Polski Fot. arch. redakcji

Zimowa aura w pierwszy weekend kwietnia pokrzyżowała plany drużynom grającym w czwartej lidze. Większość spotkań została przełożona na inny termin. Nie grał również RKS Radomsko. Radomszczanie rozegnali natomiast spotkanie w Pucharze Polski na szczeblu wojewódzkim.

RKS Radomsko w ¼ wojewódzkiego Pucharu Polski zmierzył się w środę 6 kwietnia na własnym boisku z Wartą Sieradz. Drużyna gości to obecny lider rozgrywek w czwartej lidze.

Po pierwszej części gry na tablicy wyników widniał wynik 1:1. Goście objęli prowadzenie już w 4. minucie spotkania. Wykorzystali piąstkowanie bramkarza RKS, a półwolejem po koźle dobija nad nim Krystian Stolarczyk. RKS wyrównał w 29. minucie. Artur Gieraga  dobitką strzela do pustej bramki. Gola na wagę awansu do kolejnej rundy wojewódzkiego Pucharu Polski zdobywa strzałem głową w 86. min. Kamil Odolak. W ostatniej minucie regulaminowego czasu gry, RKS mógł podwyższyć, ale strzał Krystiana Kolasy trafia w poprzeczkę.

RKS z drużyną Warty Sieradz w tym sezonie zmierzy się jeszcze raz. Bedzie to mecz w ostatniej kolejce rozgrywek IV ligi. Być może to spotkanie przesądzi o awansie do III ligi.

Skład RKS: D. Niźnik – B. Sitkowski, F. Bednarski, K. Odolak, S. Miśkowiec, I. Górniak, A. Gieraga, B. Machaj, Ł. Bocian, K. Kolasa, S. Domaniecki.
Skład Warty: K. Miazek – K. Adamiak, G. Brochocki, W. Płaneta, B. Lisowski, K. Stolarczyk, P. Mielczarek, A. Filipiak, C. Kępczyński, M. Lewandowski, D. Głowacki

Wyniki ćwierćfinałów, 6 kwietnia:

Widzew II Łódź – ŁKS II Łódź 3:2 (1:0)
RKS Radomsko – Warta Sieradz 2:1 (1:1)
Polonia Piotrków – Orzeł Nieborów 3:3 (2:2) po dogr. 3:5
Orkan Buczek – Unia Skierniewice 1:6 (0:1)

Półfinały 25 maja:
Unia Skierniewice – Widzew II Łódź
Orzeł Nieborów – RKS Radomsko

Finał na stadionie Widzewa w Łodzi 25 lub 26 czerwca.

rks rks radomsko sparing rks radomsko kibice rks kibice rks radomsko puchar polski warta sieradz