Awans do zapaśniczych Mistrzostw Polski kadetów

Awans do zapaśniczych Mistrzostw Polski kadetów Fot. ZKS Radomsko

Zawodnicy ZKS Radomsko w dniach 22-24 marca wzięli udział w II Pucharze Polski kadetów w Raciborzu w zapasach w stylu klasycznym.

W kat. 71 kg Hubert Walaszczyk zajął 11. miejsce i wywalczył sobie kwalifikacje do Mistrzostw Polski Kadetów - Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, które odbędą się w kwietniu.

Hubert Walaszczyk po pierwszej walce przegranej z Filipem Wronkowskim z KS Wschód, stoczył trzy walki zwycięskie i w piątej rundzie bił się o prawo walki o 3. miejsce. W walce tej uległ na punkty 4:2 z Wiktorem Dziegielewskim ze Swarzędza.

W kat. 92 kg startował najmłodszy kadet Miłosz Trzeciak, który po dwóch walkach przegranych, obie z zawodnikami ze Swarzędza zajął ostatecznie 13. miejsce.

Trenerem zawodników jest Sebastian Nowak.