Autorka Joanna Jax przyjedzie do MBP w Radomsku

Autorka Joanna Jax przyjedzie do MBP w Radomsku Fot. Joanna Jax/strona autora

Miejska Biblioteka Publiczna w Radomsku i Gminna Biblioteka Publiczna w Strzałkowie. Zapraszają na spotkanie autorskie z pisarką Joanną Jax.

Joanna Jax (właśc. Joanna Jakubczak) – urodziła się i mieszka w Olsztynie. Absolwentka Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Przez wiele lat pracowała w międzynarodowych korporacjach finansowych. Oprócz pisania powieści maluje na szkle unikatową techniką warstwową, pasjonuje się literaturą biograficzną i grafiką. Zajmuje się również copywritingiem, pisze felietony i jest wolontariuszką w Fundacji dla Rodaka.

24 listopada (czwartek), godz. 17.00 Siedziba MBP w Radomsku. Wstęp wolny.

Zadebiutowała w 2014 roku Dziedzictwem von Becków, które zachwyciło zarówno recenzentów, jak i czytelników. Kolejne powieści: Długa droga do domu (2015) i Piętno von Becków (2016), ugruntowały status Joanny Jax jako pisarki. Miłośnicy jej twórczości entuzjastycznie przyjęli sze-ściotomowy cykl powieściowy – Zemsta i przebaczenie (2018), a także książkę Syn zakonnicy (2018). W roku 2018 i 2019 ukazał się cykl Zanim nadejdzie jutro, Milczenie aniołów oraz Białe róże z Petersburga.

Głosami czytelników wybrana jako finalistka Festiwalu Pióro i Pazur na najbardziej wzruszającą powieść roku 2014. Laureatka Wawrzynu – Literackiej Nagrody Warmii i Mazur za rok 2016 (na-groda czytelników), dwukrotnie nominowana do Książki Roku 2017 i 2018 portalu Lubimy Czytać w kategorii „książka historyczna”.

Spotkanie dofinansowano ze środków Instytutu Książki pochodzących z dotacji celowej Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego przy współpracy z Wojewódzką Biblioteką Pu-bliczną im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi.

Więcej o:
joanna jax mbp mbp radomsko
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE