Automatyzacja i nowe pracownie. Apteka Szpitalna zmienia się nie do poznania

Automatyzacja i nowe pracownie. Apteka Szpitalna zmienia się nie do poznania Fot. Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Radomsku

Uniwersytecki Szpital Kliniczny w Radomsku realizuje kolejny ważny etap inwestycji finansowanej ze środków Krajowego Planu Odbudowy. Po zakończeniu prac związanych z utworzeniem i wyposażeniem pracowni rezonansu magnetycznego, intensywne działania przeniosły się do Apteki Szpitalnej.

Prace prowadzone są w ramach projektu „Rozwój wysokospecjalistycznej infrastruktury medycznej w Szpitalu Powiatowym w Radomsku”. Obecnie koncentrują się one na kompleksowej przebudowie i modernizacji Apteki Szpitalnej, która wkrótce stanie się nowoczesnym i w dużej mierze zautomatyzowanym centrum farmaceutycznym.

Zespoły projektowe i wykonawcze pracują nad nowym układem pomieszczeń oraz ich funkcjonalnym wyposażeniem. Zaprezentowano już pierwsze wizualizacje wnętrz, które pokazują, jak apteka będzie wyglądać po zakończeniu inwestycji.

W ramach przebudowy powstaną m.in. gabinet opieki farmaceutycznej, pracownia żywieniowa oraz pracownia leków cytostatycznych. W tej ostatniej cały proces przygotowywania leków cytotoksycznych będzie w pełni zautomatyzowany.

- To ogromny postęp nie tylko dla Apteki Szpitalnej, ale dla całego szpitala i jego pacjentów. Inwestycje realizowane dzięki środkom KPO / NextGenerationEU realnie podnoszą jakość świadczonych usług medycznych i tworzą nowoczesne, bezpieczne środowisko pracy - czytamy w komunikacie placówki.

Modernizacja przyniesie nie tylko nowy wygląd pomieszczeń, ale przede wszystkim usprawni codzienną pracę. Zastosowanie nowoczesnych technologii zwiększy bezpieczeństwo pacjentów, poprawi precyzję terapii oraz podniesie komfort i warunki pracy personelu.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański uniwersytecki szpital kliniczny apteka inwestycje kpo
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE