Autobusy MPK kursują już przez centrum Radomska

Autobusy MPK kursują już przez centrum Radomska

Po ponad dziewięciu miesiącach przerwy spowodowanej remontem ul. Reymonta autobusy MPK ponownie kursują przez centrum Radomska.

Do centrum miasta na ul. Reymonta, Żeromskiego, Piłsudskiego, Mineralną i plac 3 Maja autobusy miejskiej komunikaci wróciły w poniedziałek 1 lipca.

Wznowione zostały przystanki: Reymonta Kościuszki, Reymonta Radomka, plac 3 Maja, Warszyca PKP. Usunięto tymczasowe przystanki na ul. Kościuszki i Krakowska Park.

W tym roku do wykazu linii obsługiwanych w wakacje dołączyła linia numer „19”, z powodzeniem obsługująca ulicę Stara Droga.  Linie „11”, „14”, „15” zostają zawieszone. Pozostałe linie wracają na swoje stare trasy przez plac 3 Maja i Reymonta.

- Dodatkowo w ramach testu linia „0” pozostaje na wiadukcie w swoim przejeździe w stronę Kowalowca, co w naszej opinii pozwoli na sprawniejszą obsługę przejazdową tej najbardziej obleganej linii, bez znacznych opóźnień spowodowanych dotychczasowym podwójnym (w obu kierunkach) przejazdem przez linię kolejową – informuje MPK.

Dodatkowo na wniosek Gminy Gomunice kurs linii numer „5” o 15.35 do Płoszowa zostaje przedłużony do Piaszczyc, co ucieszy korzystających z niego pasażerów.

Nastąpiły również drobne zmiany kosmetyczne na wnioski pasażerów oraz z powodu zapotrzebowania technicznego MPK. Wakacyjny rozkład jazdy dostępny TUTAJ.

Więcej o:
mpk mpk radomsko objazd przystanek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE