Audiobooki do nauki angielskiego – jak zacząć?

Audiobooki do nauki angielskiego – jak zacząć?

Audiobooki do nauki języka angielskiego to świetne narzędzie pozwalające podszkolić swoje umiejętności i osłuchiwać się z akcentem. Z pomocą audiobooków w łatwy sposób można opanować nowe słownictwo i zwroty. Jest to pasywna forma nauki języka angielskiego, którą warto połączyć z aktywnym ćwiczeniem wymowy czy praktykowaniem gramatyki. Audiobooków możesz słuchać w każdej wolnej chwili, również w trakcie wykonywania innych czynności.

Pozwól swojemu umysłowi przyswajać nowe informacje podczas gotowania, sprzątania, jazdy samochodem, uprawiania sportu, czy odpoczynku, a szybko uświadomisz sobie, jak wiele nauczyłeś się dzięki tej prostej i praktycznie bezwysiłkowej metodzie. Od czego zacząć naukę języka angielskiego z audiobookiem? Mamy dla Ciebie kilka cennych wskazówek!

Wybierz audiobook dopasowany do swojego poziomu zaawansowania

Audiobook do nauki angielskiego musi być odpowiednio dobrany do Twojego poziomu znajomości języka. Oznacza to, że jeśli jesteś początkującym uczniem, to nie rzucaj się na głęboką wodą i nie wybieraj pozycji z kategorii średnio-zaawansowany lub wyżej. Tym sposobem tylko się zniechęcisz i prawdopodobnie stracisz motywację do kolejnej próby pracy z narzędziem. Z kolei zbyt prosty audiobook spowoduje, że niczego nowego się nie nauczysz i tylko stracisz czas. Oceń realnie swoje kompetencje i wybierz pozycję, z którą nauka przyniesie Ci dobre rezultaty. Każdy audiobook oznaczony jest poziomem zaawansowania. Wybór tego właściwego nie powinien więc sprawiać Ci problemów.

Sięgnij po audiobook, który Cię interesuje

Jeśli masz ochotę osłuchiwać się z językiem za pomocą czytanych przez lektora powieści, czy opowiadań po angielsku, to sięgnij po taką pozycję, która może okazać się dla Ciebie interesująca. Nudna treść, która nie będzie Cię ciekawić i nie wciągnie Cię w swoją fabułę sprawi, że nauka nie będzie skuteczna, a Ty szybko odłożysz na bok dalszą edukację z audiobookiem. Lubisz czytać kryminały? Wybierz kryminał. Twój ulubiony gatunek to fantasy lub science-fiction? Sięgnij po audiobook, który oferuje właśnie taką treść. Dobrym pomysłem jest też zdecydowanie się na audiobooka z treścią znanej już przez Ciebie książki, którą czytałeś lub słuchałeś w języku polskim. Znając kontekst, być może łatwiej opanujesz słownictwo i zwroty w języku angielskim użyte w nagraniu.

Słuchaj audiobooków tak często, jak to tylko możliwe

Dokładnie! Złota zasada brzmi: Im więcej będziesz słuchał, tym więcej się nauczysz. Nie twórz sobie wymówek, że nie masz czasu lub jesteś za bardzo zmęczony lub zestresowany. Nauka za pomocą audiobooka nie wymaga od Ciebie wielkiego zaangażowania. Nagranie puszczasz w tle lub na słuchawkach i możesz dalej wykonywać swoje codzienne obowiązki. Dodatkowo słuchanie przyjemnej treści może Cię tylko odprężyć i zrelaksować. Nie stresuj się, że za mało umiesz lub nie rozumiesz wszystkiego. Po to właśnie słuchasz audiobooka, aby się nauczyć. Jeśli czegoś nie zrozumiałeś, przesłuchaj dany fragment raz jeszcze lub skorzystaj z materiałów pomocniczych udostępnionych przez wydawcę.

Więcej o:
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE