Au revoir, szkoło! Zakończenie roku w II LO w Radomsku

Dziś, 28 czerwca, uczniowie radomszczańskich szkół odebrali swoje świadectwa oraz pożegnali się z nauczycielami, by na dwa miesiące zapomnieć o lekcjach.

Dziś, 28 czerwca, uczniowie radomszczańskich szkół odebrali swoje świadectwa oraz pożegnali się z nauczycielami, by na dwa miesiące zapomnieć o lekcjach. W tym dniu, swoje świadectwa egzaminu dojrzałości odebrali też tegoroczni maturzyści.

Zakończenie roku w II LO w RadomskuW II Liceum Ogólnokształcącym w Radomsku wręczono aż 46 świadectw z wyróżnieniem. Najwyższą średnią w szkole (5,33) uzyskał Marcin Piotrowski, uczeń drugiej klasy biologiczno-chemicznej. Na uroczystej akademii wręczono również nagrody dla uczniów z wzorową frekwencją oraz za dodatkowe działania wewnątrzszkolne. W przypadku II LO obejmowało to pracę w miniprzedsiębiorstwach działających w szkole.

Tradycją jest, że każda zakończeniowa akademia zawiera część artystyczną - w II LO z humorem przedstawiono szkolny Teleexpress, w zabawny sposób prezentując istotne dla życia szkolnego wydarzenia. Od zbrodni w postaci wyznaczenia miejsca zerowego funkcji bez ustalenia jej dziedziny, po informacje rodem z "Pudelka" - okazało się, że Julia Capuleti nie chce już więcej umierać! Opis poszczególnych wydarzeń umilały covery znanych utworów (np. "A wszystko to, bo polski kocham!" czy "Lubiła liczyć"). Prawdziwe show zostało jednak zaprezentowane na końcu - czwórka chłopaków, którzy dali się nieco poznać w szkole jako "The Mat-fiz Brothers" w luźny i śmieszny sposób wykonało utwór znanej niemieckiej grupy Rammstein "Du Hast". Rockowe widowisko nie miało nic wspólnego z tematyką wakacyjną, co zresztą zaznaczył na samym początku jeden z członków zespołu, ale chodziło przede wszystkim o to, by publiczność się pośmiała.

A co na temat samego występu i minionego roku sądzą uczniowie? - Miniony rok szkolny był bardzo wyczerpujący, a mimo to zleciał niespodziewanie szybko. Dużo nauki. Akademia była poprowadzona bardzo sprawnie, a chłopaki dali czadu! - mówi Kasia Żak, uczennica drugiej klasy matematyczno-fizycznej.

Więcej o:
koniec roku zakończenie roku szkolnego ii lo
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE