Atrakcyjnie ferie w bibliotece w Radomsku

Atrakcyjnie ferie w bibliotece w Radomsku Fot. UM Radomsko

W Miejskiej Bibliotece Publicznej trwają zimowe ferie. Przygotowano wiele atrakcji nie tylko dla najmłodszych czytelników.

22 stycznia, Filię nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły dzieci z Publicznego Przedszkola nr 9 im. Jasia i Małgosi. Zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki i zawartością księgozbioru. Mogły swobodnie przeglądać ofertę przygotowaną na ferie zimowe. Następnie wspólnie wybrały, do głośnego czytania, legendę „O smoku wawelskim”. Po wysłuchaniu lektury chętnie odpowiadały na pytania dotyczące tekstu. Na koniec każde dziecko otrzymało drobny upominek za aktywność.

Kolejnymi zajęciami dla dzieci, które odbyły się w środę 22 stycznia były warsztaty „Kodowanie na dywanie” - Kubeczkowy zawrót głowy w Filii nr 1. Uczestnicy zajęć mieli okazję stworzyć niepowtarzalne budowle z kolorowych, plastikowych kubeczków.

Oprócz wspaniałej zabawy, dzięki takim zajęciom, dzieci uczą się wytrwałości w dążeniu do celu, wiary we własne możliwości, logicznego myślenia, kreatywności, a także niepoddawania się podczas niepowodzeń. Natomiast dla dorosłych przygotowano pierwsze w tym roku spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Tym razem członkowie klubu rozmawiali o książce Umi Sinha „Miejsce na ziemi”.

Natomiast 23 stycznia, w czasie ostatnich dni ferii zimowych w Miejskiej Bibliotece Publicznej odbyły się warsztaty historyczne prowadzone przez Elżbietę Stępień ph.: „Śladami wielkich Polaków”.

Więcej o:
ferie ferie w radomsku ferie mbp radomsko ferie w bibliotece ferie radomsko
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE