Atrakcje pierwszego tygodnia sierpnia w MDK w Radomsku

Atrakcje pierwszego tygodnia sierpnia w MDK w Radomsku

Propozycje MDK Radomsko na pierwszy tydzień sierpnia.

Poranek Filmowy: Yakari  i wielka podróż 2D dubbing

reż. Xavier Giacometti, Animacja/Przygodowy/Familijny, Belgia/Francja/Niemcy 2020, 82 minut, b.o.

04.08.2022, godz. 11.00. Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Mały Yakari z plemienia Siuksów wyrusza w nieznane, by podążać tropem dzikiego mustanga. Czy jego wspaniały dar – rozmawianie ze zwierzętami – pomoże mu w wielkiej podróży i powrocie do domu? Siuksowie, plemię małego Yakariego, muszą uciekać przed nadciągającym tornadem. Chłopiec postanawia wykorzystać ostatnią szansę, aby odnaleźć niedoścignionego mustanga, Małego Pioruna. Podczas wędrówki na drodze Yakariego staje Wielki Orzeł. Obdarowuje go niesamowitą zdolnością, która pozwala mu rozmawiać ze zwierzętami. Chłopiec, zdany wyłącznie na siebie, musi przeprawić się przez rwącą rzekę, przejść wielkie równiny i pokonać strzeliste góry, aby ostatecznie zmierzyć się ze złowieszczym żywiołem. Czy uda mu się odnaleźć wspaniałego konia i wrócić do swoich bliskich? Daleka, pełna zasadzek trasa okaże się drogą ku niezwykle wymagającej próbie oraz prawdziwej przyjaźni!

05.08 – DKF: Juliusz 2D

reż. Aleksander Pietrzak, komedia, Polska 2018, 97 minut, od 15 lat
05.08.2022, godz. 18.00. Bilety: 10 zł (sala kameralna)

Tytułowym bohaterem jest uporządkowany nauczyciel plastyki (Wojciech Mecwaldowski), którego głównym problemem w życiu jest ojciec (Jan Peszek) – nieustająco imprezujący artysta-malarz. Kiedy senior przeżyje drugi zawał serca, a mimo to odmówi zmiany stylu życia, Juliusz będzie musiał znaleźć sposób na to, by wpłynąć na jego zachowanie. Lekarstwem na bolączki bohatera wydawać się będzie przypadkowo poznana, beztroska lekarz weterynarii – Dorota (Anna Smołowik). Okaże się jednak, że prawdziwe problemy dopiero nadchodzą...

07.08 - Rodzinny Rajd Rowerowy

Wszystkich miłośników dwóch kółek zapraszamy na Rodzinny Rajd Rowerowy. Pojedziemy łagodnym, turystycznym tempem na trasie Radomsko-Podświerk-Radomsko. W Podświerku czas na odpoczynek i ognisko. Wracamy na godz. 17.00 do parku Świętojańskiego, gdzie odbędzie się koncert „Obywatel jazz. Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego".

Zapisy osobiście w Dziale Edukacji Artystycznej i Organizacji Imprez (należy wypełnić kartę zgłoszenia). Rezerwacja miejsc pod nr 501 019 312. 

07.08 - Koncert „Obywatel jazz. Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego"

Na zakończenie Rodzinnego Rajdu Rowerowego zapraszamy na koncert „Obywatel jazz. Bolewski&Tubis grają Ciechowskiego". Koncert odbędzie się w Parku Świętojańskim 7 sierpnia o godz. 17.00. W programie najbardziej znane utwory Grzegorza Ciechowskiego oraz własne kompozycje artystów. Wstęp wolny.

Więcej o:
mdk mdk radomsko wakacje mdk wakacje radomsko wakacje 2022
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE