Asystent będzie pomagał w realizacji osobistych planów

Asystent będzie pomagał w realizacji osobistych planów Fot. M. Kołaczkowski

Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Radomsku rozpoczął nabór do programu pod nazwą „Asystent osobisty osoby z niepełnosprawnością”.

Głównym celem programu jest wprowadzenie usług asystenta jako formy ogólnodostępnego wsparcia w wykonywaniu codziennych czynności oraz funkcjonowaniu w życiu społecznym.

Nadrzędnym celem usług asystencji osobistej jest zwiększenie szans osób niepełnosprawnych na prowadzenie bardziej niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia oraz dążenie do poprawy funkcjonowania osoby niepełnosprawnej w środowisku. 

- Program zakłada objęcie 50 osób usługami asystencji osobistej, w tym: 17 osób ze znacznym stopniem niepełnosprawności, 5 osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, 28 osób o znacznym stopniu z niepełnosprawnością sprzężona. Zadaniem asystenta nie jest podejmowanie decyzji i zadań za osobę niepełnosprawną, a jedynie pomaganie bądź wspieranie jej w realizacji osobistych zamiarów - mówi w rozmowie w programie „W Temacie” Emilia Gałwiaczek, kierownik Sekcji Usług Opiekuńczych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku.

Zgłoszenia usługi asystenckiej można kierować osobiście w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej, ul. Sadowa 5, w dni robocze w godz. 7.30-15.30.

Rozmowa z Emilią Gałwiaczek, kierownikiem Sekcji Usług Opiekuńczych w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Radomsku na portalu Radomsko24.pl w środę 13 marca o godzinie 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk emilia gałwiaczek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE