Asfalt na ul. Reymonta w Radomsku zerwany. Wkrótce rozpoczną się prace archeologiczne

Asfalt na ul. Reymonta w Radomsku zerwany. Wkrótce rozpoczną się prace archeologiczne Fot. J. Paszewski

W środę, 6 września 2023 r. rozpoczął się kolejny etap przebudowy ul. Reymonta w Radomsku. Zamknięty został odcinek ul. Reymonta - od ul. Żeromskiego do alei Jana Pawła II. Ruch na ulicy Żeromskiego i na skrzyżowaniu ulic Żeromskiego i Reymonta będzie taki jak dotychczas.

Aleja Jana Pawła II - nitka od strony banku i parkingu - jest od 6 września dwukierunkowa.

Pierwszym etapem będzie przeprowadzenie badań archeologicznych na zamykanym odcinku. Dalsze prace prowadzone będą etapami.

- Ulica Reymonta na żadnym etapie inwestycji nie będzie zamknięta na całym odcinku przewidzianym do przebudowy - informuje Urząd Miasta w Radomsku.

Inwestycja obejmuje m.in. wykonanie jezdni o nawierzchni z betonu asfaltowego, budowę chodników o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych, zjazdów o nawierzchni z drobnowymiarowych elementów betonowych/granitowych, miejsc postojowych, przebudowę skrzyżowania ul. Reymonta z ul. Warszyca na skrzyżowanie o ruchu okrężnym (rondo), budowę sieci kanalizacji deszczowej (dotyczy ul. Reymonta na odcinku od ul. Żeromskiego do rzeki Radomki), wymianę sieci kanalizacji deszczowej, budowę oświetlenia ulicznego z zastosowaniem słupów aluminiowych o kształcie kwadratowym w kolorze czarnym, budowę monitoringu zewnętrznego, wykonanie wycinki drzew i krzewów oraz wykonanie nowych nasadzeń i terenów zielonych.

Prace, zgodnie z harmonogramem potrwają do maja 2024 r. Koszt inwestycji to 5 388 887,13 zł.

Więcej o:
radomsko ulica reymonta remont przebudowa inwestycja utrudnienia
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE