Artystyczna wędrówka w głąb siebie. Zaproszenie na wernisaż Ewy Margas-Cyganek

Artystyczna wędrówka w głąb siebie. Zaproszenie na wernisaż Ewy Margas-Cyganek

Miejski Dom Kultury w Radomsku zaprasza na otwarcie wystawy malarstwa radomszczanki i wieloletniego instruktora Klubu Plastyka MDK - Ewy Margas-Cyganek.

„Między światłem a cieniem”. 5 kwietnia (piątek) godz. 18.00, galeria MDK.

- Im bardziej usilnie dążymy do światła, tym bardziej gwałtowne formy przybiera nasza walka z ciemnością. „Między światłem a cieniem” to moja artystyczna wędrówka w głąb siebie. Fascynuje mnie dualizm, proces poznawania siebie i umysłu ludzkiego tak jak fascynujący jest proces twórczy. Dzięki spotkaniu z tym co ukryte w cieniu, możemy doświadczyć światła, energii i dostrzec je w sobie, jest to ruch ku większej integracji osobowości, poznawanie siebie zarówno w aspekcie cielesnym jak i duchowym. Bez cienia, nie ma światła, bez nocy nie ma dnia - dla mnie istotne jest to co pomiędzy, to co „tu i teraz”, co nazywam doświadczaniem – mówi o swojej wystawie Ewa Margas-Cyganek.

Ewa Margas-Cyganek, urodzona 1978 roku w Mońkach na Podlasiu, dyplom z malarstwa z wyróżnieniem otrzymała w 2003 roku w pracowni profesora Lubosa na Wydziale Artystycznym WSP w Częstochowie. Od 2004 roku związana z Miejskim Domem Kultury w Radomsku, gdzie pracuje jako instruktor plastyki „Klubu Plastyka". Na co dzień zajmuje się malarstwem sztalugowym i rzemiosłem artystycznym. Artystkę inspiruje człowiek, jego emocje i relacje z otoczeniem. Malarstwo Ewy Margas-Cyganek oscyluje na granicy realizmu i abstrakcji. Brała udział w plenerach malarskich, wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jest laureatką III nagrody w Ogólnopolskim Konkursie „Malarstwo-Rzeźba” Radomsko 2006, realizatorką projektu „Radomsko-zwyczajne-niezwyczajne” w ramach Małych Grantów w 2019 roku.

Więcej o:
wystawa mdk mdk radomsko ewa margs-cyganek
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE