Arkadiusz Ciach wygrał z MSWiA

Arkadiusz Ciach wygrał z MSWiA Fot. arch. prywatne A. Ciacha

Radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, były policjant – Arkadiusz Ciach wygrał trwający 6 lat proces z Zakładem Emerytalno-Rentowym MSWiA. Właśnie otrzymał odpis wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie.

Arkadiusz Ciach pobierał przez kilka lat emeryturę. Została ona jednak zmniejszona o 400 zł.

- Z pracy w policji odchodziłem dwa razy i dwa razy wracałem. Nie wiedzieli, które odejście zaliczyć mi do emerytury. Dlatego od decyzji o zmniejszeniu emerytury się odwołałem i poszedłem do sądu – mówi Arkadiusz Ciach.

Arkadiusz Ciach wygrał proces w sądzie pierwszej instancji, jednak dyrektor Zakładu Emerytalno-Rentowego MSWiA od wyroku się odwołał.

Sąd Apelacyjny w Warszawie na posiedzeniu niejawnym w dniu 6 kwietnia 2021 r. apelację oddalił.

Jak podkreśla Arkadiusz Ciach – oprócz już wypłaconych mu należności z tytułu bezprawnego zastosowania ustawy represyjnej, ma otrzymać 28 tys. 800 złotych plus odsetki i odsetki od odsetek oraz rewaloryzacją za lata 2015 – 2021 r.

To nie pierwsza sprawa sądowa Arkadiusza Ciacha dotycząca policyjnej emerytury. W grudniu ubiegłego roku Sąd Apelacyjny w Łodzi orzekł prawomocnie, że Arkadiusz Ciach nie pracował w służbach bezpieczeństwa PRL i nie podlega ustawie dezubekizacyjnej.

Więcej o:
radomsko arkadiusz ciach proces apelacja emerytura mswia
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE