Arkadiusz Ciach nie podlega „ustawie dezubekizacyjnej”. Tak orzekł sąd

Arkadiusz Ciach nie podlega „ustawie dezubekizacyjnej”. Tak orzekł sąd Fot. arch. prywatne

Radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, były policjant - Arkadiusz Ciach nie podlega „ustawie dezubekizacyjnej”. Tak orzekł Sąd Apelacyjny w Łodzi. Arkadiusz Ciach będzie się domagał wyrównania przez Państwo obniżonej emerytury oraz wypłacenia odsetek. Wyrok jest prawomocny.

- 15 marca 2018 roku Instytut Pamięci Narodowej zawiadomił Zakład Emerytalno-Rentowy MSWiA, że pełniłem służbę w strukturach państwa totalitarnego. 13 maja obniżono mi emeryturę. Z tą decyzją nie mogłem się zgodzić, ponieważ takiej służby nigdy nie pełniłem. Dlatego skierowałem sprawę do sądu – wyjaśnia Arkadiusz Ciach.

Sprawa ciągnęła się cztery lata. W piątek, 8 stycznia 2021 r. Sąd Apelacyjny w Łodzi wydał wyrok, w którym orzekł, że Arkadiusz Ciach „ustawie dezubekizacyjnej” nie podlega.   

„Ustawa dezubekizacyjna” weszła w życie w styczniu 2017 roku. Zgodnie z jej założeniami od października tego samego roku obniżone zostały emerytury i renty byłych pracowników służb bezpieczeństwa. Objęty nią został również Arkadiusz Ciach.

Więcej o:
arkadiusz ciach ustawa dezubekizacyjna wyrok sąd apelacyjny emerytura
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE