Arkadiusz Ciach chce by w mieście powstała Radomszczańska Trasa Rowerowo-Piesza Nad Rzeką Radomką

Arkadiusz Ciach chce by w mieście powstała Radomszczańska Trasa Rowerowo-Piesza Nad Rzeką Radomką Fot. Klaudia Gajda, Sebastian Nems

W poniedziałek, 17 maja podczas zwołanej przy pomniku na Kopcu konferencji prasowej, Arkadiusz Ciach poinformował, że złożył do prezydenta Radomska Jarosława Ferenca prośbę, o podjęcie działań niezbędnych do organizacji Radomszczańskiej Trasy Rowerowo-Pieszej Nad Rzeką Radomką.

Propozycja Arkadiusz Ciacha to wybudowanie pięciu odcinków i połączenie ich w jedną całość z istniejącymi już pięcioma fragmentami potencjalnej „trasy”. Istniejące odcinki:
- od ulicy Targowej do ul. Piłsudskiego na terenie Parku Świętojańskiego o długości ok. 215 m,
- od ul. Kościuszki w kierunku północnym na terenach byłej „Metalurgii” o długości około 400 m (częściowo w budowie, a częściowo już użytkowany),
- od ul. Zgody do Pomnika Polaków Rozstrzelanych na Kopcu o długości 198 m,
- na ul. Kraszewskiego od rzeki Radomki do początku Radomszczańskiej Trasy Rowerowej w Dzielnicy bartodzieje o długości ok. 185 m,
- Radomszczańska Trasa Rowerowa w Dzielnicy Bartodzieje od ul. Kraszewskiego do ul. Orzeszkowej o długości ok.656 m (projekt realizowany w ramach I Edycji Budżetu Obywatelskiego).

- Aby trasa, o której mowa mogła powstać wystarczy połączyć odcinki i wybudować pięć nowych odcinków, czyli od parku Świętojańskiego w ulicy Piłsudskiego do ul. Brzeźnickiej i wzdłuż ul. Brzeźnickiej do rzeki Radomki, o długości około 290 metrów. Drugi od ul. Brzeźnickiej wzdłuż rzeki Radomki do ul. Reymonta, o długości około 180 metrów. Trzeci fragment od Alei Jana Pawła II, od ulicy Reymonta do ulicy Kościuszki, to około 318 metrów. Kolejny wzdłuż Radomki w kierunku północnym, na terenach po byłej „Metalurgii”, od istniejącej już części, a w części budowanego przez inwestora ciągu do ulicy Zgody o długości 560 m. Ostatni odcinek od Pomnika na Kopcu do ul. Kraszewskiego, to odcinek około 250 m – mówił Arkadiusz Ciach.

Według inicjatora pomysłu stworzenie takiej ścieżki umożliwi amatorom turystyki rowerowej i pieszej dotarcie z południowych dzielnic miasta do źródeł Radomki, które znajdują się w odległości 4560 m od ulicy Orzeszkowej – to północny kraniec obecnej ścieżki rowerowej w dzielnicy Bartodzieje.

Więcej o:
Radomszczańska Trasa Rowerowo-Piesza trasa rowerowa trasa piesza Arkadiusz Ciach Radomsko Arkadiusz Ciach
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE