Apel Starosty Powiatu Radomszczańskiego

Apel Starosty Powiatu Radomszczańskiego Fot. Starostwo Powiatowe w Radomsku

Starosta Powiatu Radomszczańskiego Beata Pokora, w związku z koronawirusem, zwraca się z apelem do mieszkańców powiatu o szczególną ostrożność i zachowanie podstawowych zasad higieny i bezpieczeństwa.

Szanowni Mieszkańcy

W powiecie radomszczańskim nie odnotowano dotąd żadnego przypadku zarażenia koronawirusem, jednak dla bezpieczeństwa w najbliższych dniach lepiej powstrzymać się od podróży, unikać uczestnictwa w zgromadzeniach i tłumnych spotkaniach, a w urzędach i instytucjach załatwiać jedynie najważniejsze sprawy, odkładając na później te, które mogą poczekać. Przypominam, że wiele spraw urzędowych można załatwić przez telefon lub internet, a w sytuacji, gdy obecność w urzędzie jest konieczna, warto wcześniej umówić się telefonicznie na konkretną godzinę, aby uniknąć oczekiwania na swą kolej w grupie osób.

Oto numery telefonów kontaktowych:
- Sekretariat Starostwa Powiatowego w Radomsku: 44 682 84 09
- Biuro Obsługi Klienta: 44 683 45 09
- Wydział Budownictwa i Architektury: 44 683 09 32, 44 685 89 29
- Wydział Geodezji: 44 685 89 46
- Ośrodek Geodezji i Kartografii:
- mapy numeryczne (geodeci) 44 685 89 13),
- sprzedaż map: 44 685 89 11
- Wydział Zdrowia i Pomocy Społecznej: 44 685 89 16
- Referat Rejestracji Pojazdów 44 685 89 84
- Referat Praw Jazdy i Transportu 44 685 89 51

W obliczu potencjalnego zagrożenia epidemią koronawirusa przypominam o konieczności zachowania zasad higieny oraz apeluję o stosowanie się do zaleceń centralnych i lokalnych władz, służb sanitarnych i medycznych. Nie wpadajmy w panikę, tylko rozsądnie i skrupulatnie wykonujmy zalecenia służb medycznych i sanitarnych.

Proszę zrozumieć, że ich decyzje służą bezpieczeństwu i ochronie zdrowia nas wszystkich, a przede wszystkim mają na celu zapobieganie epidemii. Trzeb jednak być przygotowanym na to, że w najbliższych dniach także w naszym kraju liczba osób zarażonych koronawirusem będzie wzrastać.

Wprowadzone zostały szczególne procedury bezpieczeństwa w szkołach oraz placówkach i instytucjach na ternie całego powiatu. Odwołanych lub przełożonych na późniejsze terminy zostało wiele wydarzeń, m. in. dwie konferencje naukowe: VII Konferencja ,,Kształcenie Specjalne” organizowana przez Specjalny Ośrodek Szkolno – Wychowawczy w Radomsku oraz konferencja ,,Nauczyciel i rodzic w procesie wspierania dziecka niepełnosprawnego”, organizowana przez Poradnię Psychologiczno-Pedagogiczną w Radomsku, a także szereg imprez kulturalnych planowanych na najbliższe dni.

Sytuacja, w której się znaleźliśmy z całą pewnością należy do nadzwyczajnych. To czas, kiedy szczególnie ważna jest ludzka życzliwość i solidarność. Myśląc o własnym zdrowiu i bezpieczeństwie, nie zapominajmy o innych – krewnych, przyjaciołach sąsiadach, zwłaszcza tych starszych, którzy są mniej zaradni, a bardziej narażeni na powikłania związane z chorobą. Zaoferujmy pomoc osobom, które z różnych przyczyn z obawy przed zarażeniem wolą pozostać w domach. Czasem wystarczy przynieść im zakupy, innym razem – tylko porozmawiać czy przekazać rzetelne informacje.
Najbliższe dni pokażą, czy i jak koronawirus będzie się rozprzestrzeniał. Od tego zależeć będzie schemat postępowania władz i obywateli.

Jeszcze raz przypominam: nie wpadajmy w panikę, tylko rozsądnie i skrupulatnie wykonujmy zalecenia służb medycznych i sanitarnych.

Starosta Powiatu Radomszczańskiego
Beata Pokora

Więcej o:
koronawirus koronowirus radomsko szpital radomsko szpital starostwo powiatowe w radomsku
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE