Apel starosty Beaty Pokory: przestrzegajcie obostrzeń i reżimów sanitarnych

Apel starosty Beaty Pokory:  przestrzegajcie obostrzeń i reżimów sanitarnych Fot. Starostwo Powiatowe

Beata Pokora, starosta Powiatu Radomszczańskiego, zwróciła się z apelem do mieszkańców o przestrzeganie obostrzeń i reżimów sanitarnych, zasłaniajcie usta i nos, by nie zarazić się wirusem, ani nie przekazywać go innym. - Róbmy wszystko, abyśmy nie musieli spędzać kolejnych świąt w izolacji – proklamuje.

Apel starosty Beaty Pokory:

Minął rok od czasu, kiedy w naszym powiecie pojawił się pierwszy potwierdzony przypadek zakażenia koronawirusem.  Żyjemy już tak długo z pandemią, ale wciąż nie możemy się pogodzić z obrazem zatłoczonych oddziałów szpitalnych, z wieściami o nowych zachorowaniach, które dotykają naszych przyjaciół i bliskich. Tymczasem nadeszła trzecia fala epidemii, w całym kraju wprowadzane są nowe obostrzenia.

Covid-19 diametralnie zmienił życie wielu z nas. Każdego dnia docierają do nas informacje o kolejnych zakażonych i zmarłych. Są wśród nich nasi najbliżsi i znajomi. Epidemia uderzyła w handel, turystykę, gastronomię i wiele innych dziedzin gospodarki. Zachwiała rynkiem pracy. Wiele osób straciło pracę lub część dochodów, inni żyją w niepewności o swój byt.

Dzieci i młodzież w realiach zdalnej nauki i pracy źle znoszą brak kontaktów z przyjaciółmi. Efektem jest ogromny stres i rosnąca liczba osób z depresją. Wielu z Państwa przechorowało już Covid-19, ale wielu ozdrowieńców nie wróciło dotąd do zdrowia takiego, jak przed zarażeniem i nadal borykają się ze skutkami ubocznymi tej choroby.

Za nami rok walki z koronawirusem, rok przestrzegania obostrzeń sanitarnych. Rok heroicznych zmagań służb medycznych. Przed nami – dalsze dni i miesiące dezynfekcji, dystansu i noszenia maseczek. Nie wiemy jak długo przyjdzie nam z tym żyć, ale musimy przestrzegając zasad sanitarnych, bo – jak uczy życie – to najprostsze metody, które ograniczają rozprzestrzenianie się niebezpiecznego wirusa.

Apeluję więc do Państwa: przestrzegajcie obostrzeń i reżimów sanitarnych, zasłaniajcie usta i nos, by nie zarazić się wirusem, ani nie przekazywać go innym. Bądźmy odpowiedzialni! Róbmy wszystko, abyśmy nie musieli spędzać kolejnych świąt w izolacji.

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko szpital radomsko koronawirus apel koronawirus szpital koronawirus beata pokora
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE