Anna Ryng: Policjanci, w niektórych przypadkach bazują na starych zasadach

Anna Ryng: Policjanci, w niektórych przypadkach bazują na starych zasadach Fot. M. Kołaczkowski

Eksmisja sprawcy przemocy w rodzinie została uregulowana w nowelizacji Kodeksu postępowania cywilnego. Z dniem 30 listopada 2020 r. w życie weszły przepisy regulujące nowy rodzaj postępowania nieprocesowego mający za przedmiot sprawy o zobowiązanie osoby stosującej przemoc w rodzinie - do opuszczenia wspólnie zajmowanego oraz jego bezpośredniego otoczenia lub zakazanie zbliżania się do mieszkania oraz jego bezpośredniego otoczenia.

Warto przypomnieć, że przepisy te zostały uregulowane w taki sposób, aby postępowanie możliwie szybko gwarantowało ofierze przemocy w rodzinie szybkie uzyskanie pożądanego wyroku eksmisyjnego. Stworzone przepisy miały zapewnić sprawną ochronę ofiarom przemocy w rodzinie.

Jak jest w Radomsku? Czy łatwo egzekwować i realizować nowelizacje kodeksu? Pytamy na portalu Radomsko24.pl.

- Niestety nie wszędzie jest tak super. W mniejszy miastach nie sprawdza się to najlepiej – zdradza Anna Ryng Osoba pierwszego kontaktu z osobami poszkodowanymi w przestępstwie.

- Skorzystałam z danych Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, z których wynika, że w roku 2021 i w tym roku założono 167 Niebieskich Kart – dodaje Anna Ryng, gość portalu Radomsko24.pl.

Zapraszamy do oglądania rozmowy z Anną Ryng na portalu Radomsko24.pl, w poniedziałek 7 marca o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk anna ryng
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE