Anna Milczanowska zabiera głos w sprawie aborcji

Anna Milczanowska zabiera głos w sprawie aborcji

Posłanka Anna Milczanowska (PiS) zabrała głos podczas pierwszego czytania obywatelskiego projektu ustawy o prawach kobiet i świadomym rodzicielstwie.

Pierwsze czytanie obywatelskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o planowaniu rodziny, ochronie płodu ludzkiego i warunkach dopuszczalności przerywania ciąży odbyło się w czwartek 22 września. Głosowanie odbyło się dzień później.

- Jestem matką dziecka z Zespołem Downa i zapewniam Was - to nie cierpienie! To miłość! Mam pytanie do projektodawców ustawy: czy ręczycie Państwo, że projekt STOP ABORCJI stworzy właściwe ramy prawne dla pełnej ochrony życia w Polsce, że zapewni bezpieczeństwo dzieciom, a właściwą opiekę ich mamom? – odniosła się do swojego wystąpieniu posłanka Anna Milczanowska na swoim profilu na Facebooku.

Wystąpienie z dnia 22 września 2016  r.:

Wystąpienie z dnia 23 września 2016 r.:

Posłowie PiS nagrodzili wystąpienie Milczanowskiej brawami. Nie umknęło to uwadze prorządowej TVP, którzy na żywo relacjonują sejmowe obrady  a także kilku innym portalom przyjaznym PiS.

Wzniosłe słowa Anny Milczanowskiej. Tylko co z 12 – letnią dziewczynką, która zajdzie w ciążę i urodzi dziecko? Przypadkiem takim żyła całkiem niedawno cała Polska.

Sejm  już w pierwszym czytaniu (23 września) odrzucił  projekt komitetu "Ratujmy kobiety" liberalizujący przepisy aborcyjne.  Anna Milczanowska głosowa „za” odrzuceniem projektu podobnie jak Krzysztof Maciejewski, drugi poseł z naszego miasta. Do dalszych prac natomiast przeszedł projekt całkowicie zakazujący aborcji. Jak głosowali posłowie z Radomska, nie musimy raczej w tym miejscu pisać.

Więcej o:
Anna Milczanowska radomsko poseł Milczanowska sejm radomsko radomsko Milczanowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE