Anna Milczanowska w RIO

Kilka dni temu prezydent Anna Milczanowska składała zeznania w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Łodzi.

Kilka dni temu prezydent Anna Milczanowska składała zeznania w Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Łodzi.

- Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych złożył do Regionalnej Komisji Orzekającej w sprawach o naruszenie dyscypliny finansów publicznych przy Regionalnej Izbie Obrachunkowej w Łodzi wniosek o ukaranie Pani Anny Milczanowskiej – Prezydenta Miasta Radomska za nieumyślne naruszenie dyscypliny finansów publicznych - poinformowała Sylwia Śpiewak z Regionalnej Izby Obrachunkowej w Łodzi. Anna Milczanowska musiała składać zeznania w tej sprawie.

Wyjaśnienia jakie składała prezydent miasta dotyczą zatrudnienia na stanowisku koordynatora projektu "Znosimy bariery - otwieramy drzwi do kariery", z którego środki pochodzą z Unii Europejskiej, w Zespole Szkolno-Gimnazjalnym nr 1 osoby bez zorganizowania tzw. konkursu, ale z wolnej ręki. Umowa ta została podpisana we wrześniu 2009 roku.

Dla Zespołu Szkolno-Gimnazjalnego nr 1 organem prowadzącym jest miasto Radomsko, stąd całą sytuację musi wyjaśniać prezydent.

- Nie rozstrzygnięto sprawy, nie zapadł wyrok - informowała w poniedziałek na konferencji prasowej prezydent Milczanowska. Dodała również, że urząd musi dostarczyć kolejne dokumenty wyjaśniające sytuację.

Prezydent Radomska następne wyjaśnienia będzie składała 16 marca o godz. 10.

Regionalna Izba Obrachunkowa to niezależny organ kontroli i nadzoru, mający za zadanie sprawować pieczę nad gospodarką finansową (budżetem) i zamówieniami publicznymi dokonywanymi przez jednostki samorządu terytorialnego. Regionalna Izba Obrachunkowa właściwa dla Radomska i powiatu radomszczańskiego ma siedzibę w Łodzi.

Więcej o:
anna milczanowska unie europejska konkurs regionalna izba obrachunkowa kontrola wyjaśnienia projekt
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE