Anna Milczanowska: tak ogromnej dotacji w historii Radomska nie było

Fot. W. Bojdo

Miasto Radomsko otrzymało dofinansowanie w wysokości 68,6 mln zł na rozbudowę strefy inwestycyjnej w ramach Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych. To rekordowe środki, które do tej pory udało się pozyskać dla naszego miasta. Dziś w Urzędzie Miasta Radomska odbyła się konferencja prasowa w tej sprawie.

Pula dofinansowania w ramach VII edycji Rządowego Programu Inwestycji Strategicznych to aż 4,3 mld zł. Miasto Radomsko, dzięki skutecznie złożonemu wnioskowi przez pracowników Biura Funduszy Zewnętrznych I Strategii Miasta pozyskało 68,6 mln zł, co stanowi 98 proc. wartości inwestycji, która opiewa na 70 mln złotych.

Promesę na pozyskane środki w imieniu Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego przekazała, na ręce wiceprezydent Moniki Andrysiak poseł Anna Milczanowska.

- Sądzę, że w historii Radomska tak dużego jednorazowego dofinansowania jeszcze nie było. Miasto Radomsko posiada jeszcze kilkadziesiąt hektarów terenów, które wymagają uzbrojenia. Nowe zakłady, które chcą budować tu swoje firmy, to nowe miejsca pracy i potężny rozwój dla miasta, a na tym nam zależy - podkreśliła podczas dzisiejszej konferencji poseł Anna Milczanowska

Inwestycja obejmuje uzbrojenie terenów inwestycyjnych i rozbudowę infrastruktury drogowej do obsługi strefy inwestycyjnej oraz połączenie siecią wodociągową i siecią kanalizacji sanitarnej obszaru terenów inwestycyjnych już funkcjonujących i zajętych produkcją z nowopowstałymi terenami inwestycyjnymi. Obszar ten stanowi spójne funkcjonalnie tereny inwestycyjne, a budowa lub modernizacja infrastruktury drogowej i technicznej, sieci wodociągowej oraz sanitarnej da możliwość ulokowania i uruchomienia produkcji na 60 ha terenów.

Realizacja zadania przyczyni się do zwiększenia zdolności inwestycyjnej w strefie przemysłowej, stworzenia lepszych warunków prowadzenia działalności i wzrostu konkurencyjności. Spowoduje pobudzenie aktywności inwestycyjnej, rozwój lokalnej przedsiębiorczości i powstanie nowych miejsc pracy.

- Jesteśmy niezmiernie zadowoleni tak dużych środków, które płyną do miasta. Nasza strefa ekonomiczna już jest bez mała wypełniona po brzegi. Otwarcie nowych terenów przemysłowych jest niezwykle ważne dla dalszego rozwoju miasta. Dzięki temu będą mogły lokować się nowe firmy, które dadzą zatrudnienie naszym mieszkańcom. Pozwoli nam to powiększyć dotychczasową strefę, ale także tę, która powstaje przy ul. Sucharskiego – wyjaśniła wiceprezydent Monika Andrysiak.

Planowane jest także połączenie strefy z ul. Krasickiego oraz ul. Jerzego Słowińskiego z ul. Unii Europejskiej, co umożliwi otwarcie terenów po drugiej stronie. Wszystkie nowe drogi będą wyposażone w odwodnienie i oświetlenie. W przypadku ul. Jana Kazimierza i ul. Marysieńki powstanie także kanalizacja sanitarna dla mieszkańców.

Podczas konferencji obecny był również przewodniczący Rady Miejskiej w Radomsku Tadeusz Kubak, który podkreślił, że pozyskane rekordowe środki w znacznym stopniu przyczynią się do dalszego rozwoju Radomska.

- Myślę, że wszyscy radni będą zadowoleni z takich środków, które właśnie otrzymaliśmy. To pozwoli nam na rozwój, a nie zwijanie się naszego miasta, jak to jest w przypadku innych miast naszej wielkości. W ostatnim czasie z różnych źródeł otrzymaliśmy około 150 mln złotych. To jest połowa naszego budżetu. Jestem już parę lat w Radzie Miasta, ale nie pamiętam, żeby Radomsko dostało takie środki. Myślę, że pozwoli to na dynamiczny rozwój miasta – stwierdził Tadeusz Kubak.

Zasubskrybuj nasz kanał na You Tube, żeby nie przegapić nowych relacji wideo!

Więcej o:
radomsko strefa inwestycyjna dotacja dofinansowanie rozwój strefy anna milczanowska
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE