Anna Milczanowska i Krzysztof Ciecióra posłami na Sejm RP. Odebrali zaświadczenia

Anna Milczanowska i Krzysztof Ciecióra posłami na Sejm RP. Odebrali zaświadczenia Fot. Facebook Anna Milczanowska

Anna Milczanowska i Krzysztof Ciecióra otrzymali w czwartek, 26 października zaświadczenia Państwowej Komisji Wyborczej o wyborze na posłów na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej. Uroczystość odbyła się w Sali Kolumnowej Sejmu RP.

Przewodniczący Państwowej Komisji Wyborczej Sylwester Marciniak wyczytywał nazwiska 460 posłów na Sejm RP X kadencji i wręczał im zaświadczenie o wyborze. Wśród nich byli Anna Milczanowska z Prawa i Sprawiedliwości i Krzysztof Ciecióra także startujący z list PiS.

Dla Anny Milczanowskiej to będzie już trzecia kadencja. W wyborach parlamentarnych w 2015 wystartowała do Sejmu z listy Prawa i Sprawiedliwości w okręgu piotrkowskim. Otrzymała 11 562 głosy, uzyskując tym samym mandat poselski. W wyborach w 2019 z powodzeniem ubiegała się o poselską reelekcję, otrzymując 20 451 głosów. Teraz uzyskała 22 595 głosów.

Krzysztof Ciecióra do Sejmu startował drugi raz. W 2019 jako działacz Porozumienia Jarosława Gowina uzyskał wynik 5 906. Okazało się to za mało do otrzymania mandatu. W tegorocznych wyborach obecny wiceminister Rolnictwa i Rozwoju Wsi zdobył 10 426 głosów co pozwoliło zdobyć mandat poselski.

Więcej o:
anna milczanowska krzysztof ciecióra poseł sejm
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE