Anna Łoszakiewicz: Bardzo ważna jest kwestia wyczucia

Anna  Łoszakiewicz: Bardzo ważna jest kwestia wyczucia Fot. M. Kołaczkowski

Polacy z wielkim zaangażowaniem zgłaszają chęć pomocy uchodźcom z Ukrainy, którzy uciekają przed wojną. Wielu z nas zapewnia ofiarom rosyjskiej agresji nie tylko żywność i niezbędne do życia przedmioty, ale również schronienie. Specjalnie dla osób chcących przyjąć pod swój dach przybyszy zza wschodniej granicy powinien powstać poradnik napisany przez psychologa.

 Z pewnością ułatwiłoby to  wzajemną komunikację, a zawarte rady pomogą przetrwać  trudny czas zarówno Ukraińcom mierzącym się z syndromem stresu pourazowego, jak i goszczącym ich osobom. Pod takim pomysłem podpisuje się psycholog Anna Łoszakiewicz

- Ukraińcy, którzy do nas przybywają są zagubieni i nie wiedzą co ich czeka. Martwią się o swoich bliskich, są bardzo w sobie zamknięci. Dialog jest bardzo trudny. Potrzeba wyczucia, bo gdy zadaje pytanie i ta osoba chętnie na nie odpowiada, to możemy iść dalej. Gdy się krępuje, jest zawstydzona to nie powinniśmy kontynuować rozmowy - radzi Anna Łoszakiewicz.

Gościem poniedziałkowej (4 kwietnia) rozmowy Irka Staszczyka o godzinie 19.45, w programie „Staszczyk niezależnie” będzie psycholog Anna Łoszakiewcz.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk anna łoszakiewicz
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE