Aneta Bus: Licytacji nie będzie, ale chcemy zrobić loterię

Aneta Bus: Licytacji nie będzie, ale chcemy zrobić loterię Fot. M. Kołaczkowski

Sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy od początku grudnia działa w Miejskim Domu Kultury w Radomsku.

Nadal odbywa się rejestracja wolontariuszy. Zapisy odbywają się wyłącznie drogą elektroniczną. O tym, kto zostanie wolontariuszem decyduje kolejność zgłoszeń - sztab może zarejestrować tylko 230 wolontariuszy. Zgłoszenia przyjmowane są do 5 stycznia 2022 r.

- Niestety ten finał będzie różnił się od poprzednich finałów, a wszystko przez pandemię. Już podczas 29. Finału było mniej wolontariuszy. Nie mogliśmy przeprowadzić koncertu, który zawsze odbywał się na deskach MDK. Niestety tylko to co przynieśli nam wolontariusze w puszkach, zaistniało jako cała kwota zebrana podczas 29. Finału WOŚP w Radomsku – mówi Aneta Bus Koordynator 30 finału WOŚP w MDK w Radomsku.

Nie byłoby WOŚP-u bez wolontariuszy. Od 30 lat poświęcają swój czas, żeby w dniu Finału być tam, gdzie są darczyńcy. Nadal lubią spotkania z ludźmi na żywo, kwestowanie do puszek, krótkie rozmowy na ulicach wielu miast na świecie. Musimy jednak pamiętać, jak nasze życie zmieniła pandemia Covid-19 i zrobić wszystko, żeby bezpiecznie dotrzeć do całego morza dobrych ludzi. Dlatego z radością, od pięciu lat MDK korzysta  z technologicznych rozwiązań, czyli  e-Skarbonkę

Finał WOŚP zagra 30 stycznia 2022 roku dla zapewnienia najwyższych standardów diagnostyki i leczenia wzroku u dzieci. Wzrok to najważniejszy zmysł człowieka. Jakiekolwiek problemy z nim związane wpływają na ogólny rozwój i poznawanie świata, dlatego tak istotne jest szybkie stwierdzenie ewentualnych nieprawidłowości i podjęcie leczenia, a czynnikiem niezbędnym do prawidłowej diagnozy i wdrożenia terapii jest nowoczesny sprzęt, którego polskim placówkom brakuje.

Rozmowa z Anetą Bus, koordynatorem WOŚP w Radomsku w środę 22 grudnia, na portalu Radomsko24.pl o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk aneta bus
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE