Andrzej Kędra: Nasze argumenty do prezydenta nie trafiają

Andrzej Kędra: Nasze argumenty do prezydenta nie trafiają Fot. M. Kołaczkowski

Od stycznia 2022 r. w Radomsku obowiązują wyższe stawki podatku od nieruchomości. Opłaty wzrosły o 5 procent. Po burzliwej, dwugodzinnej dyskusji, 29 października 2021 r. radni podczas sesji zdecydowali o podwyżkach. Do budżetu miasta trafi dodatkowo 2 mln złotych. Podwyżka w opinii przedstawicieli przedsiębiorców była nie do przyjęcia.

- Jesteśmy bardzo rozczarowani. To nie jest tak, że to jest jedyna podwyżka o 5%. Za prezydentury Jarosława Ferenca te podatki wzrosły już o 55% - komentuje na portalu Radomsko24.pl Andrzej Kędra wiceprezes Regionalnej Izby Przemysłowo– Handlowej w Radomsku.

Zdaniem gościa portalu, dzisiaj trudno o dialog z prezydentem.

- Prezydent tylko teoretycznie pyta, a my możemy tylko chwalić, albo się nic nie odzywać – dodaje gość programu „Staszczyk niezależnie”.

Andrzej Kędra jest też rozczarowany funkcjonowaniem Rady Gospodarczej przy prezydencie miasta Radomska. Przypomnijmy co to za organ. Rada Gospodarcza przy prezydencie miasta Radomska została powołana zarządzeniem 19 grudnia 2018 r. Rada jest organem doradczo–opiniodawczym w obszarze spraw związanych z rozwojem gospodarczym miasta.

- Rada Gospodarcza przy prezydencie to dzisiaj piarowy zabieg – krytykuje Andrzej Kędra.

Rozmowa z Andrzejem Kędrą wiceprezesem Regionalnej Izby Przemysłowo–Handlowej w Radomsku, w piątek 21 stycznia o godz. 19.45 na portalu Radomsko24.pl.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk andrzej kędra
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE