Amica wspiera Szpital Powiatowy w Radomsku

Amica wspiera Szpital Powiatowy w Radomsku Fot. Materiały prasowe Amica

Grupa Amica nie zaprzestaje udzielania pomocy placówkom medycznym w całej Polsce, które znalazły się w trudnym położeniu w związku z epidemią. W tym przypadku dary od producenta AGD z wielkopolski, które pomogą w codziennych zmaganiach personelowi medycznemu, zostały przekazane Szpitalowi Powiatowemu w Radomsku.

Ciężko i nieustannie pracującemu personelowi medycznemu w szpitalach w całej Polsce brakuje odpowiedniego sprzętu. Problem nie dotyczy wyłącznie aparatury medycznej, brakuje również urządzeń, które ułatwiają i usprawniają pracę, a przede wszystkim czynią ją bardziej bezpieczną. W działania pomocowe zaangażowali się prywatni przedsiębiorcy, którzy jednoczą się ze społeczeństwem i udzielają wsparcia finansowego lub materialnego. Wśród nich jest Amica, która stara się ulżyć pracownikom służby zdrowia. Dlatego zdecydowała się przekazać dary placówce medycznej w Radomsku. Do Szpitala Powiatowego w Radomsku przyjechał transport z Wronek zawierający suszarkę do prania, pralkę i dwie mikrofalówki.

– Serdecznie dziękujemy za przekazany sprzęt AGD. Jako Szpital Powiatowy w Radomsku jesteśmy przekonani, że świat biznesu, jego odpowiedzialność społeczna, pomoc lokalnej społeczności może wnieść ogromny wkład w rozwiązanie wyzwań, z jakimi zmaga się społeczeństwo. W okresie pandemii słowa te nabierają szczególnego znaczenia. Tylko wspólna współpraca w walce z pandemią może przynieść oczekiwane korzyści – powiedział po otrzymaniu sprzętu Przemysław Drozdek, Kierownik Kancelarii Szpitala.

Grupa Amica należy do grona firm, które odczuwają skutki epidemii. Pomimo to, w czasie, kiedy trwa wymuszona przerwa produkcyjna, udziela pomocy służbie zdrowia w całym kraju.

– Rozpatrujemy kolejne prośby, więc skala wsparcia służby zdrowia będzie jeszcze większa. Wierzymy, że wspólnymi siłami uda nam się szybko zatrzymać problem rozprzestrzeniającej się choroby, a dary będą wsparciem dla personelu w walczącego z wirusem – powiedział Tomasz Pietrzyk, rzecznik prasowy Grupy Amica.

To już drugi raz, kiedy Amica pomaga w województwie łódzkim. Wcześniej sprzęt został podarowany Wojewódzkiej Stacji Ratownictwa Medycznego w Łodzi wraz z jej dwunastoma podstacjami, która otrzymała od producenta AGD chłodziarkę, po trzy pralki i suszarki, a także po dwanaście czajników, ekspresów do kawy i spieniaczy do mleka.

Więcej o:
koronawirus radomsko koronawirus wsparcie szpital amica
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE