Ambitne plany władz Radomska

Na 2012 roku władze miasta zaplanowały wiele przedsięwzięć inwestycyjnych oraz planistycznych, które są kolejnym etapem realizowanej wizji rozwoju miasta.

Władze miasta podczas konferencji poświęconej inwestycjomNa 2012 roku władze miasta zaplanowały wiele przedsięwzięć inwestycyjnych oraz planistycznych, które są kolejnym etapem realizowanej wizji rozwoju miasta.


Obwodnica miasta

Priorytetem jest budowa zachodniej obwodnicy miasta. Tak o zaawansowaniu prac mówił przed kilkoma dniami Ludwik Madej, naczelnik Wydziału Planowania, Realizacji Inwestycji i Infrastruktury Miejskiej:
- Jeśli chodzi o zachodnią obwodnicę to styczeń i luty były miesiącami, w których prac nie wykonywano (ze względu na pogodę - przyp. red.).

Ponadto naczelnik rozwiał wątpliwości co do innych przeszkód w kontynuowaniu prac. Chodziło m.in. o to, że w miejscu gdzie ma przebiegać obwodnica znajdowały się prywatne posesje oraz tereny, na których prowadzono działalność gospodarczą.
- Mamy zawarte już wszystkie porozumienia, zgody i pozwolenia na kontynuowanie robót - informował naczelnik.

Remonty i budowy dróg

Inwestycje drogowe obejmą różne części miasta. Przebudowane zostaną ulice Kilińskiego, Raciborskiego, Kołłątaja oraz Topolowa. Ponadto przebudowana zostanie droga do miejscowości Brodowe (ta inwestycja pochłonie ponad 700 tysięcy złotych). Rozbudowane zostaną ulice Owocowa (termin zakończenia tej inwestycji to 2013 rok) oraz Partyzancka (termin zakończenia tej inwestycji to dopiero 2014 rok).

Kanalizacji deszczowej doczeka się w końcu ulica Konarskiego. Władze miasta chcą też wykonać projekty budowlano-wykonawcze dla rozbudowy ulic Orzeszkowej i Telimeny oraz koncepcję trzeciego etapu przebudowy ulicy Stara Droga.

Urzędnicy deklarują także, iż przygotowują wniosek o dofinansowanie ze środków Urzędu Marszałkowskiego w Łodzi dla budowy ulicy Portowej.

Co dalej z "mostkiem"?

Niemal rok temu grupa 2322 mieszkańców miasta zwróciła się do władz z pismem o pilniejsze zajęcie się przejazdem samochodowym (i jednocześnie przejściem dla pieszych), znajdującym się pomiędzy ulicą Sierakowskiego a ulicą Reymonta. W czerwcu władze miasta porozumiały się w tej sprawie z PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wedle porozumienia obie strony podzielą się po połowie kosztem modernizacji przejazdu. Ponadto Urząd Miasta ma m.in. przebudować pasy drogowe oraz zjazdy z posesji przy wspomnianych ulicach.

Powstaną nowe chodniki i ścieżki rowerowe

Firma będąca właścicielem jednego z supermarketów przy skrzyżowaniu ulic Piramowicza i Narutowicza jest zobowiązana sfinansować budowę chodnika, utwardzonego pobocza przy ul. Piramowicza wraz z nakładką jezdni przy skrzyżowaniu z ulicą Narutowicza.

Ponadto przy kilku ulicach powstaną chodniki dla pieszych. Takie udogodnienia doczekają się fragmenty ulic Prusa, Reymonta, Stodolnej, Sienkiewicza oraz Piłsudskiego. Zatoki parkingowe powstaną przy ul. Rolnej oraz Kołłątaja.

Bardzo atrakcyjną dla rekreacji wydaje się budowa chodnika oraz ścieżki rowerowej wzdłuż rzeki Radomki (od ul. Zgoda do ul. Kraszewskiego) a także ścieżki rowerowej wzdłuż ul. Św. Jadwigi Królowej.

Inwestycje w przedszkola

W Przedszkolu nr 4 za kwotę około pół miliona złotych zostanie wykonana modernizacja dachu. W chwili obecnej trwa postępowanie przetargowe w tej sprawie. Poza tym przedszkola nr 1 i nr 5 zostaną podłączone do sieci cieplnej za kwotę prawie ćwierć miliona złotych.

Kontynuacja prac planistycznych

W chwili obecnej Urząd Miasta prowadzi procedury mające na celu nadanie dziesięciu projektom miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego.

Radomsko za dziesięc miesięcy

Według powyższych planów Urzędu Miasta, Radomsko z nadejściem 2013 roku doczeka się remontu wielu dróg, chodników oraz innych ważnych inwestycji. Miejmy nadzieję, że wszystkie plany na ten rok uda się w pełni zrealizować i za dziesięć miesięcy staną się one rzeczywistością. A co Wy, Drodzy Czytelnicy Radomsko24.pl sądzicie o miejskich inwestycjach?

Więcej o:
ulica budowa remont ścieżka rowerowa mostek przejazd plany
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE