Radomsko, Łódzkie 10.6o Sobota, 25 Maja 2019
ważne informacje
Autopromocja redakcja

Alkohol głównym punktem na mapie zagrożeń bezpieczeństwa

Powiat
Janusz Taranek

We wrześniu ruszyła Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa, dzięki której mieszkańcy mogą powiadomić policjantów o miejscach, w których występują niepokojące sytuacje jak np. spożywanie alkoholu w miejscu niedozwolonym, notoryczne przekraczanie prędkości czy akty wandalizmu. W powiecie radomszczańskim mapa cieszy się dużym zainteresowaniem. Od początku funkcjonowania serwisu mieszkańcy powiatu zgłosili już 150 zagrożeń.

Najczęściej zgłaszano zagrożenia z zakresu spożywania alkoholu w miejscu publicznym, problem bezdomności, niewłaściwego parkowania, przekraczania prędkości oraz złej architektury drogowej. Były też zgłoszenia dotyczące nielegalnych wysypisk śmieci oraz wyścigów samochodowych.

Jak zauważa oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku Aneta Wlazłowska, do tej pory policjanci potwierdzili 30 punktów naniesionych na mapę przez mieszkańców powiatu, a znaczna część zagrożeń podlega obecnie weryfikacji.

Mieszkańcy powiatu nanieśli 150 punktów stanowiących zagrożenia z zakresu spożywania alkoholu bezdomności przekroczenia prędkości, nieprawidłowego parkowania, niewłaściwej infrastruktury drogowej, zdarzają się zgłoszenia z nielegalnym wysypiskiem śmieci.

- Naniesione przez mieszkańców informacje dotyczące spożywania alkoholu potwierdzają naszą wiedzę na temat tego zjawiska. Jeśli chodzi o niewłaściwą infrastrukturę drogową, to bardzo dobrze, że mieszkańcy nas o tym informują. Policjanci docierają do miejsc, gdzie faktycznie występują takie nieprawidłowości – wyjaśnia Aneta Wlazłowska z KPP Radomsko, dodając jednocześnie, że jeśli zgłoszone zagrożenie nie leży w zakresie funkcjonowania policji, mundurowi przekażą je odpowiednim służbom lub organom z prośbą o interwencję. Policjanci apelują jednocześnie, by wpisy na mapie umieszczać z rozwagą, gdyż informacje nie mogą wprowadzać funkcjonariuszy w błąd.

Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa można zobaczyć w tym miejscu.

komentarze