Alert RCB przypomina o nowych zasadach bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

Alert RCB przypomina o nowych zasadach bezpieczeństwa w związku z koronawirusem

W niedzielę 19 kwietnia, został uruchomiony alert RCB, skierowany do mieszkańców całej Polski, przypominający o nowych zasadach bezpieczeństwa związanych z koronawirusem - poinformowało w niedzielę na Twitterze Rządowe Centrum Bezpieczeństwa.

W I etapie, od poniedziałku 20 kwietnia otwarte mają zostać lasy i parki. Prawo do samodzielnego wyjścia z domu mają otrzymać dzieci od 13 roku. życia.

Od najbliższego poniedziałku obowiązywać będą też nowe regulacje dotyczące handlu i usług - w placówkach do 100 m kw. będą mogły przebywać cztery osoby na jedną kasę; w tych powyżej 100 m kw. - na jedną osobę musi przypadać co najmniej 15 m kw. powierzchni.

W trakcie sprawowania kultu religijnego w budynku będzie mógł znajdować się jeden uczestnik na 15 m kw. powierzchni, nie wliczając osób sprawujących kult.

- Dzisiaj został uruchomiony #AlertRCB do mieszkańców całej Polski, o treści: Uwaga! Od 20.04 otwarte parki i lasy, więcej osób może być w sklepach - napisano na Twitterze RCB.

W ramach kolejnych etapów rząd przewiduje m.in. otwarcie bibliotek, muzeów i galerii sztuki oraz zamkniętych w weekendy sklepów budowlanych (II etap), stopniowe łagodzenie obostrzeń dotyczących gastronomii, otwarcie zakładów fryzjerskich i salonów kosmetycznych oraz sklepów w galeriach handlowych (III etap). W IV - ostatnim - etapie zaplanowano otwarcie teatrów i kin, salonów masażu i solariów oraz umożliwienie działalności siłowni i klubów fitness.

W przypadku etapów II, III i IV nie określono terminów wprowadzanych zmian.

Zakażenie potwierdzono dotąd u 9082 osób w Polsce, z których 350 zmarło (stan na 19 kwietnia godz. 11.00).

PAP

Więcej o:
koronawirus koronawirus radomsko rcb rządowe centrum bezpieczeństwa
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE