Aleksandra Warnke-Mazur: Były kuluarowe rozmowy prezydenta o podniesieniu podatków

Aleksandra Warnke-Mazur: Były kuluarowe rozmowy prezydenta o podniesieniu podatków

Prawa i obowiązki radnego na każdym szczeblu samorządu terytorialnego określają odpowiednie ustawy. Jednak wypełnienie ich to spore wyzwanie.

Radny pełni funkcję reprezentanta mieszkańców, więc jeśli ma ją dobrze sprawować, musi wczuć się w ich sytuację. Empatia pozwala zrozumieć czyjeś decyzje, postawy czy działania, pozwala zrozumieć znaczenie problemu, z jakim mieszkańcy zgłaszają się do radnych.

Jak widzą pracę w Radzie Miejskiej osoby, które po raz pierwszy otrzymały mandat radnego? Pytamy na portalu Radmsko24.pl w programie „W Temacie” Aleksandrę Warnke-Mazur, radną z Koalicji Obywatelskiej.

- Przede wszystkim chodzi o dobro mieszkańców. Są projekty uchwał gdzie Rada Miejska będzie jednomyślna - odpowiada Aleksandra Warnke-Mazur.

Powinniśmy zmienić politykę podatkową w mieście? Obniżenie podatków? Podobno prezydent zamierza podnieść podatki?  

- Taka informacja doszła do mnie. Podobno prezydent próbował wyczuć temat na zasadzie luźnej rozmowy z naszym przewodniczącym i wiceprzewodniczącym Radny Miejskiej. Nie ukrywam, że będę chciała w polityce podatkowej zadziałać i zamieszać - dodaje gość portalu Radmsko24.pl

W piątek 21 czerwca gościem rozmowy „W Temacie” będzie Aleksandra Warnke-Mazur, radna Rady Miejskiej w Radomsku z Koalicji Obywatelskiej. Premiera o godz. 19.45. A w dowolnym momencie na naszym kanale na YouTube.

Więcej o:
w temacie irek staszczyk aleksandra warnke-mazur
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE