Aleksandra Saj ma szansę na stypendium sportowe. Dlatego potrzebuje waszych głosów

Aleksandra Saj ma szansę na stypendium sportowe. Dlatego potrzebuje waszych głosów Fot. Aleksandra Saj - archiwum prywatne

Aleksandra Saj, uczennica II LO w Radomsku, ma szansę na uzyskanie stypendium sportowego w wysokości 10 tys. zł. Można jej w tym pomóc, oddając głos na stronie akcji „W swoim żywiole”. Dzięki temu kapituła będzie mogła zobaczyć przygotowaną przez nią pracę.

- Od najmłodszych lat jestem zafascynowana górami. Sześć lat temu połączyłam moje zainteresowanie z pasją i rozpoczęłam treningi na sztucznej ściance wspinaczkowej. Po kilku miesiącach postanowiłam wystartować w I Powiatowych Zawodach Wspinaczkowych „MegaWspin”, w których zajęłam III miejsce. Już w 2017 roku, mając 12 lat pojechałam na Jurę Krakowsko-Częstochowską, aby wspinać się na prawdziwych skałkach pod asekuracją ówczesnych trenerów. W tym samym roku ponownie wystartowałam w trzeciej edycji zawodów „MegaWspin” i drugi raz zajęłam III miejsce. W 2018 roku po raz trzeci uczestniczyłam w powiatowych zawodach wspinaczkowych „MegaWspin” w Radomsku i po wielu staraniach zdobyłam upragnione I miejsce. Wierzę, że zdobycie stypendium pozwoliłoby mi w profesjonalny sposób rozwinąć swoją pasję – pisze o sobie Ola.

Akcja „W swoim żywiole” organizowana jest przez firmę Aquaphpor. Ma ona na celu wsparcie młodych ludzi w realizacji ich sportowych ambicji. Do wygrania jest 10 stypendiów o wartości 10 tys. zł każde.

W pierwszym etapie uczestnicy konkursu przesyłali swoje zgłoszenia, na które można głosować do 14 października. Później wyłonionych zostanie 20 osób z największą liczbą głosów, których prace zostaną ocenione przez kapitułę konkursu. Nazwiska zwycięzców poznamy 26 listopada.

Wesprzeć Olę można pod tym adresem.

Więcej o:
aleksandra saj wspinaczka sport stypendium
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE