Aleksander Broszkowski: Jesień, to nie czas na drogowe inwestycje

Aleksander Broszkowski: Jesień, to nie czas na drogowe inwestycje Fot. M. Kołaczkowski

Rusza przebudowa ulicy ks. Kościowa w Radomsku. Inwestycja planowana była od dawna. Na remont czekali nie tylko mieszkańcy dzielnicy Kowalowiec i dzielnic do niej przyległych, ale także wielu uczestników ruchu tranzytowego, przebiegającego z rejonów północno - zachodnich naszego powiatu w kierunku DK 42, czyli ulicy Brzeźnickiej w Radomsku.

Czy to powód do zadowolenia, że rusza tak wyczekiwana inwestycja? – pyta Aleksandra Broszkowskiego naczelnika Wydziału Zarządzania Dróg w Starostwie Powiatowym w Radomsku, gospodarz programu „Staszczyk niezależnie”.

- Lepiej późno niż wcale. Przypomnę w 2017 roku opracowaliśmy dokumentację przebudowy tej drogi. Do tego czasu czekaliśmy na możliwość wnioskowania, bo mając kosztorys na ponad 4 miliony nie byliśmy w stanie tego udźwignąć jako powiat. Wniosek był złożony w sierpniu 2020 roku, a dopiero teraz będzie realizowany. Szkoda, że tak późno. Myśleliśmy, że przetarg będzie rozstrzygnięty w grudniu 2020, aby od wiosny 2021 roku rozpocząć zadanie. Rozpoczęcie tej inwestycji we wrześniu nie jest dobrym okresem – komentuje Aleksander Broszkowski.

Rozmowa z Aleksandrem Broszkowskim, naczelnikiem Wydziału Zarządzania Drogami w Powiecie Radomszczańskim, w piątek 17 września o godzinie 19.45.

Więcej o:
staszczyk niezależnie irek staszczyk aleksander broszkowski
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE