„Aktywna Tablica” dla szkoły w Kietlinie

„Aktywna Tablica” dla szkoły w Kietlinie Fot. UG Radomsko

Publiczna Szkoła Podstawowa w Kietlinie została zakwalifikowana do uzyskania wsparcia finansowego w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica” na lata 2020-2024. Program ma na celu rozwijanie szkolnej infrastruktury oraz kompetencji uczniów i nauczycieli w zakresie technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Jak tłumaczy Justyna Broniszewska - dyrektor szkoły w Kietlinie, to już drugi raz, kiedy szkole udało się  otrzymać wsparcie w ramach rządowego programu „Aktywna Tablica”.  

- Tym razem chcemy zakupić sprzęt, który pozwoli na jeszcze większą indywidualizację procesu nauczania oraz dobór takich metod i narzędzi, które ułatwią uczniowi zdobywanie wiedzy i przyswajanie informacji. Zakupimy monitory interaktywne, pomoce dydaktyczne oraz narzędzia do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, programy multimedialne oraz rozwiązania digital, które jeszcze skuteczniej pomogą wesprzeć pracę z dziećmi – wyjaśnia Justyna Broniszewska, dyrektor PSP w Kietlinie.

Wnioskowana kwota finansowego wsparcia finansowego to 35 tys. zł, deklarowany wkład własny to 8 750,00. Całkowity koszt zadania wyniesie 43 750 zł.

Przekazanie środków finansowych na zakup pomocy dydaktycznych ma się odbyć do 31 sierpnia 2024 r. Zakupy muszą być dokonane do końca roku kalendarzowego. 

Więcej o:
powiat radomszczański gmina radomsko kietlin szkoła kietlin aktywna tablica dofinansowanie
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE