[AKTUALIZACJA] Zaginiony kajakarz odnaleziony

[AKTUALIZACJA] Zaginiony kajakarz odnaleziony

W piątkowy wieczór, 18 sierpnia służby ratownicze postawione zostały na alarm z powodu kajakarza, który zaginął podczas spływu kajakowego.

Spływ miał miejsce na rzece Pilicy, przepływającej m.in. przez tereny gmin: Żytno, Wielgomłyny i Przedbórz. Kajakarz, jak się później okazało – obcokrajowiec, nie znający języka polskiego, odłączył się od swojej grupy i zaginął. Kajakarze zgłosili zaginięcie swojego towarzysza podróży. Do poszukiwań zaginionego kajakarza zostały wezwane jednostki ochotniczych straży pożarnych z Przedborza i z Wielgomłyn, Państwowa Straż Pożarna z Radomska oraz policja. Na szczęście po około godzinie mężczyzna został odnaleziony cały i zdrowy.

[Aktualizacja- 21.08.2017r.]

Informacje o zaginięciu kajakarza na rzece Pilicy (podejrzenie utonięcia) otrzymaliśmy ok. godziny 19.30. Spływ odbywał się z Maluszyna do Krzętowa - 5 osób. Zaginiony mężczyzna oddalił się od grupy i przepłynął miejsce zakończenia spływu w miejscowości Krzętów. Strażacy otrzymali informację, że osoba zaginiona to obcokrajowiec - Łotysz, lat 30, nie posiadał telefonu komórkowego, był trzeźwy. W akcji brało udział 5 zastępów straży pożarnej (2 PSP, 3 OSP KSRG) oraz specjalistyczna grupa wodno-nurkowa z Komendy Powiatowej PSP w Radomsku. Działania polegały na przeszukaniu koryta rzeki i przyległego terenu brzegowego wykorzystując sprzęt pływający - łódź, której obsada płynąc z nurtem rzeki w kierunku Przedborza skontrolowała rzekę i linią brzegową. Jednocześnie przekierowano zastępy wzdłuż rzeki w celu kontroli nurtu rzeki oraz mostów w miejscowościach: Błota, Pratkowice, Biały Brzeg, Chałupy oraz Przedbórz - Błonie. O godz. 20.45 kajakarz został zauważony przez zastęp OSP patrolujący odcinek rzeki w miejscowości Biały Brzeg i przybił do brzegu. Mężczyzna przytomny, bez obrażeń, utrudniony kontakt ze względu na barierę językową. Informację o odnalezieniu mężczyzny przekazano patrolowi Policji, który również patrolował brzeg rzeki. Po przybyciu patrolu Policji na miejsce odnalezienia kajakarza, mężczyzna został przekazany dowyjaśnienia.

mł. ogn. Bartnik Janusz
KP PSP Radomsko

Więcej o:
pilica spływ kajakowy zaginiony policja straż osp przedbórz wielgomłyny
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE