[AKTUALIZACJA] Wciąż wietrznie w Radomsku i powiecie

[AKTUALIZACJA] Wciąż wietrznie w Radomsku i powiecie Fot. pixabay.com

Od niedzieli (10 lutego) wciąż w Radomsku da się odczuć porywy silnego wiatru. W ciągu najbliższych godzin sytuacja się nie zmieni.

Dotychczas, najwyższe odnotowane porywy wiatru w Radomsku i powiecie radomszczańskim osiągneły  prędkość 70-75 km/h. Po południu nadal występuje duże prawdopodobieństwo porywów wiatru do 85-95 km/h. W dzień zachmurzenie duże. Przelotne opady deszczu. Po południu lokalnie możliwe burze. Temperatura maksymalna od 8°C do 10°C

Wciąż obowiązuje alert drugiego stopnia:

Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Niebezpieczne zjawiska lub skutki ich wystąpienia w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Spodziewaj się zakłóceń w codziennym funkcjonowaniu. Zalecana duża ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej. Przestrzegaj wszystkich zaleceń wydanych przez służby ratownicze w sytuacji zagrożenia. Dostosuj swoje plany do warunków pogodowych.

AKTUALIZACJA godz 10.00

Synoptycy prognozują się wystąpienie wiatru o średniej prędkości od 25 km/h do 40 km/h, w porywach do 90 km/h, z południowego zachodu i zachodu. Zmineniono alert pogodowy na pierwszy stopień (obowiązuje do godz. 21.00):

Przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewaj się utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Więcej o:
silny wiatr pogodowy alert wiatr w radomsku
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE