[AKTUALIZACJA] W Radomsku zostanie utworzony Terenowy Punkt Paszportowy? Wnioskują o to radni PiS

[AKTUALIZACJA] W Radomsku zostanie utworzony Terenowy Punkt Paszportowy? Wnioskują o to radni PiS Fot. www.gov.pl

Powiatowi radni Prawa i Sprawiedliwości złożyli do Zarządu Powiatu wniosek, w którym proszą o podjęcie działań w celu utworzenia Terenowego Punktu Paszportowego. Miałby on powstać w Starostwie Powiatowym w Radomsku.

- My, Radni Klubu Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Powiatu Radomszczańskiego zwracamy się z wnioskiem do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego o podjęcie działań rzecz utworzenia Terenowego Punktu Paszportowego w Starostwie Powiatowym Radomsku.

Jako, że podobne punkty funkcjonują w wielu powiatach na terenie całego kraju zasadnym będzie utworzenie Terenowego Punktu Paszportowego w budynku Starostwa Powiatowego w Radomsku.

Powiat Radomszczański jest najbardziej wysuniętym powiatem na południe Miasta Łodzi, stolicy Województwa Łódzkiego, co utrudnia dotarcie mieszkańcom do zarówno do Łodzi, jak również do Piotrkowa Trybunalskiego w celu załatwienia sprawy.

Jako, że mieszkańcy naszego powiatu zwracają się do nas z pytaniami o możliwość utworzenia punktu przez władze powiatu radomszczańskiego zwracamy się z wnioskiem do Zarządu Powiatu Radomszczańskiego o przedłożenie merytorycznego wniosku przez zarząd do Wojewody Łódzkiego – czytamy we wniosku.

Radni podkreślają, że biuro mogłoby powstać być może w czwartym kwartale tego roku.

AKTUALIZACJA:

Starosta Beata Pokora skierowała już do Wojewody Łódzkiego wniosek o utworzenie w Radomsku punktu.

- Wniosek powstał zaraz po tym, jak uzyskałam informację, że po nowelizacji ustawy paszportowej jest szansa na stworzenie biura paszportowego także w Radomsku. To będzie ogromne ułatwienie dla mieszkańców naszego powiatu, którzy obecnie, aby wyrobić paszport muszą jeździć do Piotrkowa, Skierniewic lub Łodzi. A tam kolejki w biurach paszportowych są wielkie i czas oczekiwania na wyrobienie dokumentu jest długi – mówi starosta Beata Pokora.

– Pamiętam jeszcze czasy, gdy w starostwie działało biuro paszportowe. Teraz także znajdzie się dla niego miejsce. Czekamy jedynie na decyzję Wojewody Łódzkiego – zapowiada Beata Pokora.

Więcej o:
radomsko powiat radomszczański radni pis wniosek paszporty terenowy punkt paszportowy
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE