[AKTUALIZACJA] Po śmiertelnym wypadku na przejeździe zmiany w komunikacji na linii Koluszki – Częstochowa

[AKTUALIZACJA] Po śmiertelnym wypadku na przejeździe zmiany w komunikacji na linii Koluszki – Częstochowa Fot. pixabay.com

W środę, 21 października 2020 r. około godz. 13.00 na przejeździe kolejowo-drogowym pomiędzy stacjami Rokiciny a Baby (linia pomiędzy Częstochową a Koluszkami) z nieustalonych przyczyn samochód osobowy wjechał pod pociąg relacji Zielona Góra – Warszawa Wschodnia.

- Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało. Niestety, dwie osoby podróżujące samochodem zginęły. Na miejscu są służby ratownicze. Teren jest zabezpieczony, trasa jest nieprzejezdna. Ustalany jest stan lokomotywy i toru – informują służby prasowe PKP.

Ze względu na przerwę w ruchu pociągów ustalane są zmiany w komunikacji regionalnej i dalekobieżnej. Informacje o zmianach podane zostaną na stacjach i przystankach.

Przejazd wyposażony jest w sygnalizację świetlną.

AKTUALIZACJA:

O godzinie 17:00 służby techniczne PLK przywróciły ruch pociągów po jednym torze pomiędzy stacjami Rokiciny a Baby (linia pomiędzy Częstochową a Koluszkami). Podróże odbywają się bez zastępczej komunikacji autobusowej, a pociągi dalekobieżne wracają na rozkładowe trasy.

Przywrócenie przejazdu drugim torem przewidywane jest jutro. Informacje o komunikacji na bieżąco podawane są na stacjach i przystankach.

(info: PKP)

Więcej o:
pkp przejazd kolejowy śmiertelny wypadek pociąg rykociny
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE