[AKTUALIZACJA] Fatalne warunki na drogach i chodnikach. To dramat – mówią radomszczanie

[AKTUALIZACJA] Fatalne warunki na drogach i chodnikach. To dramat – mówią radomszczanie Fot. nadesłane

Obfite opady śniegu przyczyniły się do znacznego pogorszenia warunków drogowych. Gruba warstwa śniegu pokryła zarówno drogi, jak i chodniki. Mieszkańcy Radomska podkreślają, że warunki atmosferyczne po raz kolejny zaskoczyły drogowców.

- To jest tragedia. Przecież służby drogowe nic nie robią. Proszę zobaczyć, w jakim stanie są drogi. Nie da się jechać. Nic nie jest odśnieżone. Przecież już od kilku dni meteorolodzy ostrzegali przed atakiem zimy. Jak widać, do służb drogowych chyba takie komunikaty nie docierają - usłyszeliśmy od Pana Kazimierza, kierowcy z Radomska.

Tego typu komentarzy jest znacznie więcej. Radomszczanie zamieszczają je m.in. w mediach społecznościowych.

- O godz. 7.15 na Bartodziejach w Radomsku żadna miejska ulica nie jest odśnieżona - napisał radny Rady Powiatu Radomszczańskiego, Arkadiusz Ciach i załączył zdjęcie pokrytej grubą warstwą śniegu drogi.

Zimowe utrzymanie dróg w sezonie 2020/2021 prowadzone jest w Radomsku w ramach zawartej umowy z 2018 r. oraz dodatkowej umowy, która została podpisana w listopadzie 2020 r. z firmą Przedsiębiorstwo Usługowo Handlowe „DOMAX” Arkadiusz Mika z Boronowa.

Wykonawca podczas realizacji zadań w ramach umów dysponuje: piaskarko-solarką samochodową, wyposażoną w pług odśnieżny- 5 jednostek, pługiem odśnieżnym - 4 jednostki, - równiarką - 2 jednostki, ładowarką o pojemności łyżki 1,5 – 2,0 m3 - 2 jednostki, samochodem o ład. 8 – 10 t - 2 jednostki, pługem wirnikowym - 1 jednostka oraz zamiatarką mechaniczną do sprzątania ulic - 1 jednostka.

Jak poinformowały portal Radomsko24.pl służby prasowe magistratu, akcja odśnieżania dróg rozpoczęła się około godziny 4.30. W pierwszej kolejności drogowcy przystąpili do odśnieżania pługami i piaskarko-solarkami dróg powiatowych oraz dróg pierwszej kategorii (wykaz dróg zamieszczamy w fotogalerii).

- Obecnie rozpoczyna się etap odśnieżania dróg kategorii drugiej. Niemal wszystkie jednostki, którymi dysponuje firma są zaangażowane w odśnieżanie dróg – mówi Karolina Turowska z Wydziału Informacji i Promocji Urzędu Miasta w Radomsku.

Urzędnicy przypominają, że za odśnieżanie chodników bezpośrednio przylegających do posesji odpowiedzialni są właściciele i zarządcy budynków.

Aneta Wlazłowska – oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Radomsku, podkreśla, że pomimo fatalnych warunków na drogach, nie dochodzi do zwięksonej liczby kolizji i wypadków.

- Problemy mają przede wszystkim kierowcy samochodów ciężarowych, którym trudno jest manewrować na niektórych drogach. Na szczęście wszyscy kierowcy zachowują wzmożoną ostrożność, dzięki czemu udaje się uniknąć kolizji i wypadków – mówi Aneta Wlazłowska.

Więcej o:
radomsko zima drogi odśnieżanie
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE