Radomsko, Łódzkie 0.5o Niedziela, 26 Stycznia 2020
ważne informacje
  • 12:01 Dni Radomska 2020. Wystąpią Ronnie Ferrari, Lady Pank i B.R.O czytaj dalej
Agencja Muza_koncert 12 marca

Akcja „Sprzątanie Świata 2019” w Radomsku

Miasto
Jacek Paszewski

Będzie okazja do posprzątania najbliższej okolicy. W tym roku, w dniach 20-22 września przypada 26. ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata, organizowana przez Fundację Nasza Ziemia. Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej w Radomsku od lat włącza się czynnie w akcję organizując nieodpłatny odbiór zebranych odpadów.

Hasło tegorocznego przedsięwzięcia brzmi „Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!”

Corocznie w sprzątaniu świata biorą udział prawie wszystkie placówki szkolne i przedszkolne z terenu miasta. Akcję współorganizuje Urząd Miasta Radomska, do którego szkoły powinny się zgłosić w celu pobrania rękawic i worków do segregacji.

- Przypominamy placówkom szkolnym biorącym udział w Akcji o przekazaniu do naszego Zakładu Oczyszczania Miasta i Utrzymania Ruchu informacji o miejscach, w których pozostawione zostały worki z zebranymi odpadami – informuje PGK.

Dla osób fizycznych, które są mieszkańcami miasta Radomska oraz chcą uczestniczyć w sprzątaniu świata i pozbyć się odpadów pochodzących wyłącznie z ich gospodarstwa domowego (nie działalności gospodarczej) w piątek  i sobotę otwarte będą Punkty Selektywnej Zbiórki Odpadów Komunalnych.

PSZOK

ul. Spacerowa 120

ul. Jeżynowa 40 Płoszów

Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 6.00-18.00, sobota 7.00- 12.00

komentarze