Akcja profrekwencyjna uczniów technikum budowlanego

W piątek 17 kwietnia uczniowie trzeciej klasy technikum budowlanego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zorganizowali akcję profrekwencyjną, zachęcającą do głosowania w wyborach prezydenckich

W piątek 17 kwietnia uczniowie trzeciej klasy technikum budowlanego z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 zorganizowali akcję profrekwencyjną, zachęcającą do głosowania w wyborach prezydenckich.
Fot. Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 w Radomsku


Uczniowie rozdawali mieszkańcom Radomska specjalne ulotki, zachęcające do głosowania. Na ulotkach znajdowały się praktyczne informacje (kiedy są wybory, w jakich godzinach otwarte są lokale wyborcze, co zrobić aby głosować poza miejscem zamieszkania). Ponadto przeczytać można było jakie uprawnienia posiada prezydent RP.

W sumie dwudziestu uczniów rozdało około 150 ulotek.

- Cała akcja przebiegła pomyślnie, ulotki zostały rozdane wszystkie, razem z wytłumaczeniem przechodniom jaki jest cel naszego działania. Ludzie reagowali przyjaźnie. Z krótkich rozmów wynikało, że każda z pytanych osób weźmie udział w wyborach 10 maja. Jesteśmy zadowoleni z udziału w tego typu akcji - mówi Paulina Jurek.

Ważne jest to, że uczniowie zachęcali do udziału w wyborach, ale bez wskazywania żadnego z kandydatów. W akcji chodziło o podniesienie frekwencji, a nie zachęcanie do oddania głosu na konkretnego kandydata.

- Ludzie reagowali różnie, jednak większość była przychylna naszej akcji, co bardzo nam się  podobało. W szkole rozwiesiliśmy kilka plakatów, tak aby uczniowie też mogli zapoznać się z przeprowadzaną akcją. Rozmawialiśmy również z pracownikami szkoły i nauczycielami - mówi Marcin Stępień.

W planach jest jeszcze przeprowadzenie szkolnych wyborów, po to, aby pozostali uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 mogli zapoznać się z procedurami głosowania. W najbliższym czasie dla uczniów przeprowadzona zostanie także lekcja na temat roli oraz uprawnień prezydenta RP.

Koordynatorem akcji jest nauczyciel wiedzy o społeczeństwie oraz historii mgr Paweł Dudek.

Akcja profrekwencyjna jest częścią programu edukacji wyborczej "Młodzi głosują", organizowanej w całej Polsce przez Centrum Edukacji Obywatelskiej. Wybory prezydenckie odbędą się 10 maja.

Więcej o:
wybory akcja profrekwencyjna młodzi głosują zespół szkół ponadgimnazjalnych nr 1 w radomsku mechanik technikum budowlane
Wróć na stronę główną

KOMENTARZE

PRZECZYTAJ JESZCZE