Akcja "Nie strzelam w Sylwestra"

Stowarzyszenie Empatia po raz kolejny organizuje akcję mającą na celu uświadomienie zagrożenia wywołanego przez głośne wybuchy petard i fajerwerków

Stowarzyszenie Empatia po raz kolejny organizuje akcję mającą na celu uświadomienie zagrożenia wywołanego przez głośne wybuchy petard i fajerwerków.
Fot. freeimages.com


- Organizujemy ją dlatego, że huczny Sylwester z wybuchami petard i pokazami fajerwerków jest koszmarem dla wielu zwierząt domowych – szczególnie niebezpiecznym dla psów i wychodzących kotów – i powodem śmierci dzikich ptaków - tłumaczą organizatorzy na specjalnej stronie w serwisie Facebook.com.

Weterynarze muszą w tym czasie opatrywać pacjentów z obrażeniami kończyn. Przestraszone hukiem psy zrywają się ze smyczy i biegną na oślep, czasem wpadając pod koła samochodu. Wiele zwierząt – w tym bezdomne i wolno żyjące – przeżywa ogromny lęk, słysząc kanonadę wystrzałów. Opiekunowie psów wiedzą, jak trudne to przeżycie dla ich podopiecznych – w trakcie akcji podzielili się z nami setkami historii swoich zwierząt.

Jak wspomóc akcję stowarzyszenia Empatia?

Oto porady udzielane przez stowarzyszenie Empatia:
1. Daj dobry przykład - nie strzelaj w Sylwestra! 
2. Dołącz do wydarzenia na Facebooku.
3. Powiedz dlaczego popierasz Sylwestra bez petard i fajerwerków.
4. Porozmawiaj o tym ze znajomymi i sąsiadami. Namawiaj do zabawy, która nie krzywdzi innych istot. 
5. Wejdź na stronę bloga i wydrukuj plakat z 10 poradami (jak pomóc psu, kotu, królikowi czy fretce przeżyć Sylwestra. Powieś go na klatce schodowej albo udostępnij na Facebooku.
6. Podejmujesz jakąś ciekawą inicjatywę w związku z tym wydarzeniem? Daj znać stowarzyszenieu Empatia (info@empatia.pl), a Twoje działania zostaną upublicznione na ich profilu na Facebooku.

Więcej o:
stowarzyszenie empatia sylwester fajerwerki wybuch zwierzęta facebook
Wróć na stronę główną

PRZECZYTAJ JESZCZE